У Чернігові тарифи на опалення для населення не підвищуватимуть
У Чернігові міська влада не буде піднімати тарифи на опалення для населення в опалювальному періоді 2021-2022 років.

Про це чернігівський міський голова Владислав Атрошенко публічно оголосив на нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради 12 жовтня.
Але він нагадав, що за таке стримування цін усе одно доведеться заплатити платникам податків. Адже погашати різницю в тарифах (різницю між їх розміром і тим, що платитиме населення) доведеться з міського бюджету.
- Ми компенсуємо різницю у тарифах, але через це недофінансуємо капітальні та поточні видатки на утримання і розвиток інфраструктури Чернігова у 2022 році. Ми будемо змушені перерозподілити ці кошти і витратити щонайменше 100 мільйонів гривень на компенсацію різниці у тарифах, - констатував Владислав Атрошенко.
Хоча кошти платників податків мають направлятися на ремонт доріг, утеплення шкіл і дитячих садочків, придбання медичного обладнання, громадського транспорту тощо. А покриття різниці у тарифах мало би відбуватися з державного бюджету, вважає міський голова Чернігова.
Також він наголосив, що близько 10% заможних українців і олігархи здатні були би платити за тепло й за ринковими цінами.
- Вирішувати питання стабільності тарифів для населення треба було в інший спосіб. Можна було б зберегти купу грошей для держави. Я сиджу перед вами і таких як я 10% населення України, для яких також працює державна «зрівнялівка». Хоча я, і ще 10% заможних українців, могли б платити за газ за більшою ціною. Але за рахунок «зрівнялівки» я отримую газ по 7400 грн. А платив би і по 25000 і по 30000 гривень якби прийшлося. Більше 50 мільярдів гривень могли б додатково заплатити заможні люди, сплачуючи за газ за ринковою ціною. І тим самим зберегти місцеві бюджети. Але сьогодні українські мільярдери та мультимільйонери платять за газ у своїх маєтках по 7400 гривень. І нещасні українці, які за 30 років незалежності держави дожили до зубожіння, платять за газ нарівні з мільярдерами. Зробити таке - це фахове рішення? Навряд чи. Хтось відповість за це рішення у державі? Час покаже. Я підтримую бажання Президента залишити тарифи на тому ж рівні. Але за рахунок нефахового уряду це рішення зроблено не в той спосіб, у який потрібно було зробити, - пікреслив міський голова.
Розкритикував Атрошенко і рішення центральної влади, згідно з яким для часткової компенсації витрат місцевих бюджетів на погашення різниці у тарифах містам обіцяють повертати 4% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб).
- Якщо порахувати 4% надходжень від ПДФО для різних міст на душу населення, то вийде, що у Києві ця цифра буде дорівнювати 7800 гривень, у Дніпрі – більше 6000 гривень. А у Чернігові показник компенсації від ПДФО на душу населення дорівнює лише 4100 гривень. Іншими словами, при однаковому відсотку компенсації для всіх міст (4%) великі міста отримують суттєво більше грошей на душу населення. Великим містам держава компенсує у 1,5 рази більше коштів, ніж невеликим, таким як Чернігів. Це говорить про те, що подібні рішення уряду є непрофесійними, нефаховими і абсолютно несправедливими, - наголосив він.
Міський голова нагадав, що Чернігів знаходиться північніше ніж Київ чи Дніпро, де температурний режим, у середньому, на 3-4 градуси холодніше. Відповідно, ми почали опалювальний сезон раніше південних міст. Тому виходить, що великі південні міста витрачають менше гігакалорій і отримують суттєво більшу грошову компенсацію, а невеликі північні міста, як Чернігів - витрачають більше, а компенсацію отримують суттєво меншу. Це є кричущо несправедливим.
- Всі компенсаторні заходи мають розраховуватися у відповідності до затрачених гігакалорій, – вважає міський голова Чернігова.
Втім, мер зазначив, що особисто підтримує президента в його бажанні лишити тарифи для населення стабільними. "Це абсолютно правильне бажання, яке за рахунок абсолютно непрофесійних дій уряду реалізоване не в той спосіб, у який потрібно було це зробити", - наголошує він.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.