Стан техногенної і природної безпеки на Чернігівщині
6 листопада відбулося чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, присвячене стану техногенної і природної безпеки в області та проведеним заходам щодо забезпечення готовності органів управління і сил цивільного захисту області до реагування на надзвичайні ситуації. Присутніх поінформував з цих питань заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Володимир Дейнека.

Він зазначив, що з метою запобігання та реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків в області створена і функціонує територіальна підсистема єдиної держаної системи цивільного захисту населення і територій. З урахуванням наявних загроз, стану техногенної та природної безпеки та реальних можливостей системи реагування на надзвичайні ситуації у 2012 році здійснювався комплекс заходів, спрямований на підвищення рівня природно-техногенної безпеки області.
До природних загроз в області належать: зсуви, підтоплення сільських населених пунктів, руйнування та розмив берегів річок, загрози гідрометеорологічного характеру, пожежі у природних екосистемах. Зокрема, зсувні процеси загрожують 25 населеним пунктам області у Коропському, Новгород-Сіверському, Прилуцькому та Чернігівському районах, у тому числі містам Чернігову та Прилукам. 32 населені пункти зазнають постійного підтоплення у період повені.
Техногенна небезпека обумовлена наявністю на території області об’єктів, що використовують у господарській, медичній та науковій діяльності джерела іонізуючого випромінювання та об’єктів, що використовують хімічні речовини.
За словами Володимира Дейнеки, основна маса радіоактивних відходів, що наявні в області, накопичені в результаті закінчення терміну експлуатації джерел іонізуючого випромінювання. Окрім того, на Чернігівщині функціонують Корюківське, Семенівське та Ріпкинське сховища радіоактивних відходів, що були зібрані в процесі ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Всі сховища знаходяться у задовільному стані.
Володимир Дейнека також звернув увагу на небезпеку, пов’язану з утворенням і накопиченням токсичних відходів, серед яких найнебезпечнішими є відходи зі вмістом важких металів, нафтопродукти, непридатні до застосування пестициди.
В області функціонує 22 хімічно небезпечні об’єкти, переважна більшість яких зосереджена у місті Чернігові. 679 підприємств Чернігівщини продукують у процесі своєї діяльності токсичні відходи. На даний час в області накопичено понад 3,5 тис. тонн відходів І–ІІІ класів небезпеки, а також 2,6 млн. тонн золи від спалення вугілля на Чернігівській ТЕЦ. Протягом січня – жовтня 2012 року було перезатарено та вивезено за межі області 341,886 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.
У випадку руйнування греблі Київської ГЕС існує загроза затоплення частини території Козелецького району, на якій знаходиться 11 населених пунктів.
Постійно існує вірогідність виникнення надзвичайних ситуацій на системах життєзабезпечення населення (електро-, газо-, тепло-, водозабезпечення та водовідведення).
Протягом січня – жовтня поточного року на території області було зареєстровано 6 класифікованих надзвичайних ситуацій (3 – техногенного та 3 – природного характеру) та 2041 небезпечна подія, внаслідок яких загинули 302 особи та постраждали 677 осіб. Загальний розмір збитків склав близько 29 млн. грн. Володимир Дейнека зауважив, що 80% усіх надзвичайних подій складають дорожньо-транспортні пригоди та побутові пожежі.
Також серед актуальних питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру Володимир Дейнека назвав продовження утилізації непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, утилізацію боєприпасів, зокрема – на 6-му арсеналі Командування сил підтримки ЗСУ поблизу міста Ічня, усунення негативних наслідків зсуву берегу у Новгороді-Сіверському.
Здійснення заходів щодо забезпечення техногенної та природної безпеки Чернігівської області продовжується і залишається під постійним контролем керівництва облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.