Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 08:47:37

Підбили підсумки та визначили пріоритети подальшої роботи

02.11.2012   18:05Агенцiя

31 жовтня у Чернігівському обласному центрі зайнятості відбулася нарада "Про підсумки діяльності обласної служби зайнятості за 9 місяців 2012 року та виконання соціальних ініціатив Президента України", участь у якій взяли керівний склад обласного центру зайнятості та директори базових центрів зайнятості.

З доповіддю виступила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка. Вона проаналізувала діяльність центрів зайнятості області за 9 місяців, чинники, що впливають на формування ринку праці, а, відповідно, й на результати роботи.

- Скорочення робочих місць упродовж останніх трьох років позначається на кількості офіційно зайнятих осіб. Тенденція до скорочення штатних посад, негативно впливає на кількість вакансій, що подають роботодавці до центрів зайнятості. Упродовж січня-вересня 2012 року актуальними були 21,6 тис. вакансій, що на 4,3% менше, ніж за відповідний період минулого року. Служба зайнятості постійно працює над збільшенням їх кількості у базі даних. Для цього проводяться зустрічі з роботодавцями, інформаційні заходи для них, відстежуються відповідні оголошення у медійному просторі, аналізуються звіти про прийнятих працівників за формою 5-ПН. Прикладом розширення можливостей для працевлаштування громадян шляхом доступу до інформації про вільні робочі місця є співпраця з роботодавцями Корюківського, Бобровицького, Щорського, Чернігівського, Ніжинського, Городнянського, Ічнянського районів. У вересні дещо пожвавилась активність підприємств на ринку праці міста Чернігова, Прилуцького, Коропського, Носівського, Ріпкинського та Срібнянського районів. Керівники підприємств вже зараз мають бути готові до стовідсоткового подання вакансій, адже такий обов'язок закріплений за ними у новій редакції Закону "Про зайнятість населення", - наголосила директор обласної служби зайнятості.

За січень-вересень до центрів зайнятості області в пошуку роботи звернулося 24,9 тис. громадян, що відповідає минулорічній активності населення на ринку праці. Загалом перебувало на обліку та отримувало комплекс соціальних послуг 40,8 тис. осіб - на 7% менше, ніж за 9 місяців 2011 року. Станом на 1 жовтня на одне вільне робоче місце претендувало 6 безробітних проти 13-ти на початок року. Цей показник коливається від 2-х осіб у Коропському районному центрі зайнятості до 15-и - у Борзнянському районному центрі зайнятості.

З початку року за направленням служби зайнятості працевлаштувались 14,5 тис. громадян. З них 1,3 тисячі - шляхом надання дотацій роботодавцям, понад 400 осіб започаткували власну справу, отримавши допомогу по безробіттю одноразово. У переліку основних видів діяльності, на які спрямовується профорієнтаційна робота з майбутніми підприємцями - виробництво товарів, розширення сфери послуг на селі, організація сільського "зеленого" туризму.

До участі у громадських роботах було залучено 8,8 тис. Вони займалися благоустроєм територій населених пунктів, придорожніх смуг, упорядженням меморіалів, пам'ятників, місць поховання загиблих захисників Вітчизни та надавали допомогу особам похилого віку, ветеранам війни та праці. У поточному році фінансування оплачуваних громадських робіт відбувається переважно за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. У загальних обсягах видатків на проведення громадських робіт за 9 місяців 2012 року - 75% складають кошти Фонду, 23,5% - витрати роботодавців і лише 1,5% - кошти місцевих бюджетів. З наступного року, відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", фінансування таких робіт буде здійснюватися з тих же джерел, однак  розподіл коштів між Фондом та місцевими бюджетами передбачається в рівних частинах.

У поточному році збереглась тенденція щодо наближення професійного навчання до відповідних умов виробництва. Так з початку року набували нових професій та підвищували професійну кваліфікацію 4.7 тис. осіб, що на 5,5% більше, ніж за відповідний період минулого року. Вже не перший рік частка осіб, працевлаштованих після профнавчання, не нижча за 90%. За цим показником Чернігівська область завжди перебуває у числі найкращих в України.

Лідія Падалка відзначила, що з ухваленням нової редакції Закону України "Про зайнятість населення" розширюються можливості доступу громадян до професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Зокрема, професійне навчання безробітних буде здійснюватись виключно на замовлення роботодавців або під самозайнятість. А для підвищення конкурентоспроможності шукачів роботи служба зайнятості буде організовувати навчання за укрупненими (інтегрованими) робітничими професіями. Актуальним для нашої області напрямком в умовах демографічного старіння населення є підвищення професійно-кваліфікаційного рівня осіб, старше 45 років, які матимуть змогу безкоштовно отримати ваучер для опанування нової професії, що користується попитом на ринку праці. У Законі передбачена можливість підтвердження професійної кваліфікації, здобутої шляхом неформального навчання, тобто через набуття особою відповідних професійних навичок у практичній діяльності.

Детально директор ОЦЗ проаналізувала роботу служби зайнятості у контексті реалізації соціальних ініціатив Президента України.

- На сьогодні зростання зайнятості громадян, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, - серед пріоритетів нашої діяльності, - акцентувала увагу присутніх Лідія Падалка. - Упродовж січня-вересня на обліку в центрах зайнятості перебувало 6,6 тис. осіб квотної категорії, до активних програм залучено 3,4 тис. осіб або кожного другого. Зокрема, працевлаштовано 1,8 тис. осіб (в т.ч. 619 чол. під дотацію, 24 чол. отримали одноразову допомогу, 224 особи - на заброньовані робочі місця), навчено новим професіям 576 осіб, залучено до громадських робіт  1,1 тис. чол. За визначеним Кабінетом Міністрів України переліком професій 96 випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів забезпечені першим робочим місцем з компенсацією витрат на оплату їх праці. Робота у цьому напрямку буде продовжена, оскільки відповідна норма закріплена у новій редакції Закону "Про зайнятість населення".

Очільниця служби зайнятості області поінформувала присутніх й про стан роботи з особами, що мають інвалідність. Зокрема вона зазначила, що у січні-вересні 2012 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 843 особи з інвалідністю, що на 55% більше, ніж у минулому році. Працевлаштовано 262 інваліда, що на 6,5% більше, ніж за відповідний період минулого року. Завдяки співпраці з Фондом соціального захисту інвалідів, медико-соціальною експертною комісією та роботодавцями в області для інваліда 3-ої групи Наталії Андрушок у жовтні створено спеціальне робоче місце табельника на товаристві "НЕП ЛТД", для чого придбали ортопедичне крісло вартістю 2 тисячі 450 грн. На жаль, ті кошти, які виділяє обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів для пристосування робочих місць під особливі можливості осіб з інвалідністю, сьогодні не задовольняють як роботодавців, так і тих, хто потребує цієї допомоги. 

- На виконання розпорядження Президента України Урядом схвалена програма сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 року. Серед її основних напрямів: підвищення рівня зайнятості населення, посилення мотивації до легальної праці та сприяння працевлаштуванню соціально вразливих категорій громадян, особливо молоді та осіб з інвалідністю. Також передбачені заходи для створення нових робочих місць, підвищення мобільності робочої сили та удосконалення системи регулювання трудової міграції. У контексті цього основними завданнями служби зайнятості сьогодні є: виконання показників Програми зайнятості населення на 2012 рік за усіма напрямками діяльності; підготовка до застосування нових механізмів соціального захисту населення від безробіття, визначених у Законі України "Про зайнятість населення", проведення  широкомасштабної інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення, роботодавців та соціальних партнерів щодо нових можливостей та нових обов'язків учасників реалізації державної політики зайнятості, - завершила  Лідія Падалка.

В обговоренні взяли участь начальники профільних відділів обласного центру зайнятості, детально зупинившись на недоліках у роботі та шляхах їх усунення.

Досвідом та позитивними напрацюваннями щодо працевлаштування громадян, організації тимчасових оплачуваних громадських робіт, співпраці з роботодавцями поділилися з присутніми директори Ніжинського міськрайонного, Чернігівського та Корюківського районних центрів зайнятості.

Завершуючи нараду, директор ОЦЗ привітала колег з професійним святом - Днем соціального працівника та вручила Почесні грамоти за сумлінну працю в державній службі зайнятості директорам Носівського РЦЗ Галині Красносільській та Чернігівського РЦЗ Віктору Шевченку.


Оксана Полтавська, начальник відділу організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ
 

Останні новини Чернігівщини

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

Презентація монографій, присвячених історії Батурина і Глухова 16:47

11 квітня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу «Краєзнавець» відбулася презентація монографій, присвячених історії двох столиць часів Гетьманщини – Батурина і Глухова.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини