Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 23:28:11

Земля у комунальній власності громад: як використовувати ефективно

23.06.2021   10:50Агенцiя

Із кінця листопада 2020 року триває передача земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність об’єднаних громад.

Запуск ринку землі може бути вигідним і людям, які працюють на землі — фермерам, і громадам. Як це може бути – пояснюємо на кількох прикладах по Чернігівській області.

Раніше землями поза межами населеного пункту розпоряджався Держгеокадастр. Він приймав рішення щодо оренди землі, міг віддати фізичній особі. Звісно, податок йшов у місцевий бюджет, але саме громада зацікавлена, щоб він був більшим.

Громади, які почали аудит земель, виявляють, що багато договорів заключались за заниженими ставками оренди: 3-4%, у той час як це могло бути 8-10-12%.

Коментують голови громад, обрані від «Слуги Народу».

Сергій Малець, голова Олишівської селищної громади:
«Ми плануємо здавати в оренду землі не менше, ніж по 12%, вже замовили аудит земель. За попередніми підрахунками, зможемо додатково залучити у бюджет до 500 тисяч гривень {Олишівська ОТГ невелика, власні надходження на рівні 21 млн грн. – ред.}».

Лариса Осадчук, голова Борзнянської міської громади:
«Переглядаємо договори оренди у бік збільшення ставки там, де це можливо. Дивимося, де землю обробляють взагалі без договорів, де невитребувані земельні паї, де вони здаються в оренду, але не платяться податки. Якщо доведемо цю роботу до кінця, то, думаю, 3-4 мільйони гривень додатково до міського бюджету цього року отримаємо».

Ратан Ахмедов, голова Корюківської міської громади:
«Громада вже веде роботу по збільшенню відсотків оренди. Зокрема найбільша агрокомпанія громади агрохолдин «Урожай» вже сплачує максимальні ставки».

Фейсбук-сторінка партії “Слуга Народу”

PR

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).