Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:13:34

Виборча кампанія на Чернігівщині розпочалась без порушень

28.10.2012   14:06

Про це повідомили сьогодні, 28 жовтня, під час засідання прес-клубу “Ділове слово” управління у справах преси та інформації обласної державної адміністрації міжнародні спостерігачі від країн СНД А.Теребунов, К.Волков, А.Сахно, В.Іванов, від Міжнародної організації спостереження за виборами “CIS-EMO” О.Лобода, від Фонду розвитку інститутів громадянського суспільства “Народна дипломатія” О.Клімашевська та Ф.Яроцький.

Журналістів також поінформували: щодо забезпечення органами ведення Державного реєстру виборців складання списків виборців для проведення парламентських виборів 2012 року – Валерій Білоокий –начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців; щодо роботи веб-камер на виборчих дільницях – Олександр Клименок – начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення.
Одну з ключових ролей у виборчому процесі традиційно відігравали відділи ведення Державного реєстру виборців.
Згідно зі статтями 39 – 44 Закону України “Про вибори народних депутатів України” на відділи покладено функції щодо складання попередніх та уточнених списків виборців на звичайних виборчих дільницях та спеціальних дільницях, утворених в установах виконання покарань та СІЗО. На спеціальних дільницях, утворених в лікувальних закладах, списки складали дільничні виборчі комісії на підставі відомостей керівників лікувальних закладів.
Відповідно до основних положень законодавства виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці. Списки виборців складалися на основі відомостей Державного реєстру виборців.
Скажімо, органи внутрішніх справ подали 70% усіх відомостей, бо там зафіксовані всі переміщення наших виборців країною та зміна їх ідентифікаційних даних. Органи юстиції надали дані щодо померлих громадян, пенітенціарна служба – щодо тих громадян, які відбувають покарання, військові частини – про тих виборців, які проходять строкову службу. Суди подають відомості про визнання недієздатності виборців або скасування такої недієздатності. Заклади обліку бездомних громадян повідомляють про бездомних громадян.
До списку виборців включені дієздатні громадяни України, яким на день голосування виповнилось 18 років, та які відносяться за виборчою адресою до відповідної виборчої дільниці згідно з відомостями Реєстру.

Особи, які вибули і мають у своєму паспорті штамп “Вибув”, у тому числі особи, які тимчасово на день голосування вибули зі своєї виборчої адреси, до списку виборців не включались. Перед виборами списки виборців складались двічі. Спочатку – це попередні списки виборців, які потім на дільницях надавались для загального ознайомлення, і потім, власне, уточнені списки виборців, за якими і відбувається процес голосування та видачі бюлетенів.

Попередні списки виборців складались органами ведення Реєстру. У цьому списку зазначено прізви¬ще, ім’я, по батькові, дата народження і виборча адреса. Напроти прізвищ виборців, постійно не здатних пересуватися самостійно, у графі “Примітки” зроблена відміт¬ка “НСП” (“не здатний самостійно пересуватися”).

Органи ведення Реєстру за 20 днів до дня голосування, до 7 жовтня 2012 року включно, як і визначено Законом, передали один примірник списків дільничним виборчим комісіям в приміщеннях, де розташовані органи ведення Реєстру. Це, до речі, є однією з новинок нинішнього законодавства про вибори. Раніше відділи ведення передавали списки виборців через окружні виборчі комісії, тепер же вони передавали списки напряму дільничним виборчим комісіям.

Ще однією з новинок було виготовлення відділами ведення Реєстру іменних запрошень виборцям, включеним до попередніх списків виборців. Отже, дільнична виборча комісія вже не писала запрошення вручну, їм залишалося тільки забезпечити доставку запрошень кожному виборцю не пізніш як за 15 днів до дня голосування, до 12 жовтня 2012 року.

Після того як дільничні виборчі комісії отримали попередні списки виборців, відбувався процес уточнення. Якщо виборець виявив неправильність у попередньому списку виборців, він мав особисто звернутися до дільничної виборчої комісії або до органу ведення Реєстру із заявою про уточнення.

За наслідками розгляду таких заяв, заяв про тимчасову зміну місця голосування та на підставі відомостей, поданих органами, за¬кладами, установами, названими вище, орган ведення Реєстру виготовляв уточнений список виборців. Всі зміни були враховані перед формуванням та роздрукуванням уточненого списку виборців.

Органи Реєстру не пізніш як за два дні до дня голосування, тобто до 25 жовтня включно, передали по одному примірнику уточнених списків виборців дільничним виборчим комісіям так само, як і попередні списки виборців. Таким чином, після виготовлення і передачі уточненого списку дільничній виборчій комісії потрапити до уточненого списку можна було тільки на підставі рішення суду.

Відповідно до постанови ЦВК від 13 вересня 2012 року №893 зі змінами, внесеними постановою №1046, змінити місце голосування можливо було лише в межах округу. Виключення складали члени окружних та дільничних комісій. Причому, для зміни місця голосування крім заяви необхідно було додати і документ, який підтверджував необхідність таких змін.
Таким чином, завдяки проведеній роботі до списків виборців для проведення чергових парламентських виборів на Чернігівщині було включено 882 тисячі виборців.

У процесі виборів до списків вноситимуться виправлення технічних помилок, неточностей, включатимуться на підставі рішення суду виборці. Після проведення голосування всі ці виправлення комісії передають відділам ведення Реєстру.

Основним з критеріїв якості Реєстру є кількість внесених змін і виправлень до списків. Після останніх місцевих виборів по Україні таких змін було внесено 145 тисяч змін, що становить лише 0,4%. Є сподівання, що ці вибори засвідчать ще якісніший рівень Реєстру та списків виборців.
Всі встановлені на виборчих дільницях камери відеоспостереження працюють у штатному режимі.

За повідомленням центру громадських зв’язків УМВС України в області всі 1110 виборчих дільниць відкрились вчасно, порушень громадського порядку від початку виборів зафіксовано не було.

Додатково: За даними окружних виборчих комісій, станом на 12.00 год. в області проголосувало 227 тис. чоловік, що становить 26% від загальної кількості виборців.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.