Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 01:45:15

Найбільше порушень зафіксовано у 208, 205 та 206 округах

26.10.2012   17:48Агенцiя

Використання адмінресурсу, чорного піару та підкупу супроводжували виборчу кампанію 2012, про це повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області під час прес-конференції, що відбулася 26 жовтня в експертному клубі “Чиста політика”.

“На фініші кампанія характеризується масовим сплеском медійної, вуличної агітації і зовнішньої реклами, до якої вдаються більшість суб’єктів виборчого процесу”, – розповів Євгеній Романенко, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області. Почастішали випадки “брудної агітації” в одномандатних округах, що зумовлено зростанням градусу боротьби між ключовими кандидатами за кожен голос виборця. Залишаються актуальними основні тенденції кампанії, які були характерними і для попередніх місяців, зокрема: масштабне використання адміністративного ресурсу, різні форми підкупу виборців та порушення правил проведення агітації.

Так, упродовж останніх трьох місяців на території Чернігівської області представниками мережі було зафіксовано 33 порушення виборчого законодавства, інформацію про які можна знайти на мапі порушень мережі ОПОРА. Серед них 15 випадків нечесної агітації (в серпні 6, у вересні 4, у жовтні 5), 9 випадків використання адмінресурсу (в серпні 2, у вересні 1, у жовтні 6), 8 випадків підкупу виборців (в серпні 3, у вересні 5), перешкоджання політичній діяльності (2 випадки). Така картина відповідає загальноукраїнським тенденціям.

Серед найпроблемніших округів виявилися такі: виборчий округ № 208 (зафіксовано 11 порушень), виборчий округ № 205 (7 порушень), виборчий округ № 206 (5 порушень).

“Для того, щоб з мінімальною статистичною похибкою оцінити якість виборчого процесу та максимально точно спрогнозувати результати виборів у загальнодержавному багатомандатному окрузі (за партійними списками), ОПОРА буде застосовувати швидкий статистичний підрахунок голосів (ШСПГ). Методика ШСПГ передбачає стаціонарне спостереження за процесом голосування та підрахунком голосів на виборчих дільницях, вибраних шляхом випадкової статистичної вибірки, – зазначив Євгеній Романенко, – методика успішно застосовується у світі з 1986 року та має низьку похибку. В Україні вже звикли до екзит-полу, але швидкий статистичний підрахунок голосів є новацією”.

У свою чергу, Геннадій Максак, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень, озвучив звернення до членів виборчих комісій від Громадянської Асамблеї України, Комітету Виборців України, Громадянської мережі “ОПОРА”, прийняте Координаційною радою Громадянської Асамблеї України.

У заклику громади до членів ДВК виконувати свої обов’язки чесно та відповідально, не піддаватися тиску партійного керівництва або адміністративного тиску, не допустити порушень законодавства під час проведення виборів та під час підрахунку голосів, Геннадій Максак застеріг, що спотворення волевиявлення народу є тяжким злочином перед суверенною волею конкретного виборця і народу загалом.

Представники Поліського фонду також закликали користуватися регіональним порталом ПОЛІС (http://polis.cn.ua/) та інтерактивною картою порушень (www.map.oporaua.org), де є можливість небайдужим громадянам розмістити інформацію про порушення виборчого законодавства.

За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатора виборчих програм
в Чернігівській області

Фото О.Головатенка

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини