Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:31:05

У Чернігівській ОДА відбулася зустріч територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

22.01.2021   09:00Агенцiя

Конструктивний діалог та комунікація – запорука розвитку цивілізованого суспільства, вкотре це твердження підтвердила позачергове засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Зустріч представників профспілкових організацій, робітників та обласної виконавчої влади відбулась, 21 січня, у Чернігівській облдержадміністрації. Участь у нараді взяли в.о. голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко, голова Федерації профспілкових організацій області Ігор Москаленко, голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Козир, директор Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Володимир Кривенко, директор Департаменту соціального захисту населення Олег Русін та представники територіальної тристоронньої соціально-економічної ради від сторін партнерства.

Учасники зустрічі зібрались, щоб обговорити питання стабілізації ситуації з тарифами на енергоносії та комунальні послуги.
– Ми налаштовані на конструктивний діалог з громадою і зацікавлені у врегулюванні проблемної ситуації. Питання тарифів, як ви бачите, на постійному контролі Президента України. Глава держави ініціював повний аудит тарифів у всіх областях України, під час якого буде проведений аналіз ціноутворення і тарифної політики в цілому, – прокоментував Олександр Савченко.

Представники профспілок та спілки роботодавців наголошували на тому, що здорожчання комунальних послуг загрожує соціально економічному становищу жителів області. Адже ситуацію ускладнює поширення коронавірусної інфекції та зумовлені нею карантинні обмеження. Ці чинники вплинули як на працівників, так і на роботодавців. Деякі виробництва скоротили обсяги роботи, дехто перебуває у вимушеному простої, збільшився показник безробіття.

- Приводом зібрання стало суспільно важливе для всього населення питання щодо стабілізації ситуації з тарифами на енергоносії та комунальні послуги. Ми не маємо права стояти осторонь цього питання. Тому звернулись до адміністрації як до органу виконавчої влади в області, для ефективної взаємодії у вирішенні проблемних питань та для захисту працюючого населення регіону, – повідомив Ігор Москаленко.

Своєю чергою Олег Русін нагадав про державні програми підтримки населення та бізнесу.

- Соціальна політика держави реалізується шляхом виплати соціальних допомог та субсидій тим, хто їх потребує. Станом на початок року приблизно 50% домогосподарств отримують соціальну допомогу. З них 147 тисяч у вигляді субсидій та понад 52 тисячі – пільг. Якщо порівнювати з минулими роками, то кількість отримувачів допомоги значно зменшилась, наприклад у 2016 році її отримували аж 270 тисяч господарств. Причиною можна вважати потребу у офіційному підтвердженні потреби такої допомоги, адже після перевірки, близько 30% населення стало на облік у центр зайнятості, – сказав директор Департаменту соціального захисту населення.

За словами Олега Русіна, перерахунки субсидій у зв’язку з підвищенням комунальних платежів відбуваються автоматично без звернення громадян, а первинне призначення субсидії відбувається за спрощеною схемою (посилання на текст).

У результаті зустрічі члени ради схвалили та підтримали звернення до Прем'єр-міністра України на предмет сприяння у вирішенні зазначеного питання на державному рівні. Також на адресу Національної тристоронньої соціально-економічної ради буде направлено відповідний лист щодо підтримки ініціативи Чернігівської тристоронньої соціально-економічної ради та сприянні у врегулюванні питання тарифів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.