Кабмін встановив на час карантину регулювання цін на продукти та медтовари
Кабінет міністрів встановив на час карантину державне регулювання цін шляхом декларування цін на 10 продуктових товарів і 20 засобів індивідуального захисту, а також на лікарські засоби і понад 10 видів антисептиків.

Відповідне рішення уряд ухвалив із доопрацюванням на засіданні в середу.
Спочатку до переліку ліків, ціни на які мали підлягати декларуванню, було включено сім препаратів, проте в одноденний термін Міністерство охорони здоров'я має доопрацювати цей список з урахуванням переліку лікарських засобів, включених до протоколів лікування COVID-19.
Як свідчить проект відповідної постанови у порядку денному урядового засідання в середу, до переліку соціально значимих товарів уряд вніс гречку, цукор, пшеничне борошно вищого ґатунку, макаронні вироби (вермішель із борошна вищого ґатунку), пастеризоване молоко в плівці жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, яйця категорії С1, тушку курячу, мінеральну воду без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.
Згідно з проектом постанови пропонується запровадити декларування змін роздрібних цін у разі їх зміни від рівня на дату набуття чинності зазначеним рішенням. Зокрема, задекларувати підвищення цін у разі набуття чинності проектом постанови необхідно буде за 30 днів, якщо ціна підвищується на 15% і більше, за 15 днів - у разі підвищення на 10-15%, за три дні - в разі підвищення на 5-10%.
Окрім того, пропонується встановити декларування на такі антисептики та дезінфекційні засоби, як хлогексидин, етанол, повідон-йод, кишеньковий спиртовий антисептик для рук тощо.
Із засобів індивідуального захисту до переліку пропонується включити одноразову медичну шапочку, медичну маску, медичні рукавички стерильні та нестерильні, одноразові бахіли, медичний бинт тощо.
Згідно з проектом постанови, вона має набути чинності через десять днів після її опублікування й діятиме до закінчення карантину.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.