Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 00:36:54

Чернігівщина впевнено займає провідні позиції щодо децентралізації за підсумками розвитку реформи у 2019 році

14.01.2020   12:17Агенцiя

Такими є дані першого у цьому році Моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад та територій України.

Наразі на території Чернігівської області вже діє 50 ОТГ. До їх складу увійшли 377 місцевих рад. Площа об’єднаних територіальних громад покриває 65,8% території області, де проживає 50,1% її населення.

Незабаром в області з'явиться ще одна ОТГ – Ріпкинська селищна територіальна громада, до складу якої увійдуть населені пункти Ріпкинської, Радульської селищних, Грабівської, Задеріївської, Ловинської, Петрушівської сільських рад Ріпкинського району.

Днями підписано відповідне розпорядження голови ОДА, яким затверджено висновок щодо відповідності Конституції та законам України проєктів рішень зазначених місцевих рад про добровільне об’єднання територіальних громад.

Разом із тим, область демонструє високі результати за низкою індикаторів розвитку. Чернігівщина займає лідируючі позиції серед інших регіонів за кількістю районів, на території яких створені ОТГ. Немає жодного адміністративного району, де б не функціонували об’єднані громади.

Область друга за кількістю ОТГ з адміністративними центрами в містах обласного значення (Ніжин та  Новгород-Сіверський).

Четверте місце Чернігівщина займає за кількістю населення, охопленого ОТГ; територією, покритою об’єднаними громадами; а також відсотком покриття області ОТГ відповідно до перспективного плану. Чотирнадцяте – за кількістю ОТГ з чисельністю менше 5 тисяч осіб.

Станом на 10 січня 2020 року в Україні загалом створено 1029 об’єднаних територіальних громад з населенням 11,7 мільйонів людей. Перспективними планами формування територій громад наразі покрито 90,3 % території країни. Лідери та аутсайдери зі створення спроможних громад у переліку регіонів за минулий рік майже не змінювалися.

- 223 ОТГ утворилися в 2019 році, тоді як у 2018 - лише 141. Тобто процес децентралізації продовжується, в нього повірили, і опір противників долається. Загалом вже створено 1029 ОТГ, у які об’єдналися 4698 громад. Знаємо, що багато з ОТГ слабкі - як правило, там, де приймалися політичні чи емоційні рішення. Будемо коригувати. Однак 6263 громад досі не об’єдналися, чим погіршують перспективи свого власного розвитку. У грудні минулого року відбулися вибори до новостворених ОТГ, ще 49 об’єднаних громад готові до призначення перших виборів і чекають на рішення ЦВК», - прокоментував дані моніторингу В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

Минулого року найбільш динамічними показниками реформи, за даними Моніторингу, також були:

Співробітництво громад: на початок 2019 року громади уклали 296 договорів про співпрацю, а на початок 2020 - 530 договорів: плюс 234 договори.

Створення центрів надання адміністративних послуг: 775 ЦНАП на початок 2019 – 806 ЦНАП на початок 2020: плюс 31 ЦНАП. Більшість з нових центрів відкривали саме в об’єднаних громадах.

Крім того, значно активізувався 2019 року процес приєднання громад до ОТГ та міст обласного значення. Процедуру приєднання сусідніх громад пройшли вже понад 100 ОТГ. Загалом до них доєдналися майже 250 сусідніх сільських та селищних рад. За спрощеною процедурою понад 100 громад приєдналися до 44 міст обласного значення.

За минулий рік п’ятірка регіонів - лідерів реформи змінилася не суттєво. На початку 2019 року рейтинг областей з формування спроможних громад очолювали Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька та Волинська області. На початку 2020 - Житомирська, Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька та Запорізька області.

П’ятірка регіонів-аутсайдерів теж не зазнала значних змін. На початку 2019 року це були Вінницька, Полтавська, Київська Кіровоградська та Закарпатська області. На початку 2020 - Київська, Львівська, Закарпатська, Вінницька та Кіровоградська області.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини