Відтепер головна водна артерія України - Дніпро буде під постійним контролем науковців
26 березня у Чернігові розпочалася підсумкова конференція міжнародного проекту «Транскордонна система гідрометеорологічного та екологічного моніторингу річки Дніпро», що реалізується у рамках Програми територіального співробітництва ЄС для країн Східного партнерства «Україна – Білорусь».
Метою цієї ініціативи є підвищення ефективності управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро.
У відкритті заходу взяли участь перший заступник голови обласної ради, голова Наглядової Ради Чернігівського національного технологічного університету Валентин Мельничук, проректор Чернігівського національного технологічного університету Олег Новомлинець, науковці та студенти Чернігівського національного технологічного університету, Гомельського державного технічного університету імені П.В. Сухого, представники державних установ та партнери низки громадських організацій.
Як було наголошено, однією з найболючіших проблем сучасності є забезпечення людей якісною питною водою. Через безвідповідальне ставлення до навколишнього середовища, надмірне використання природних ресурсів та безсистемну господарську діяльність, мільйони людей на планеті страждають саме через дефіцит води та її забруднення.
Звертаючись до присутніх на підсумковій конференції міжнародного проекту, Валентин Мельничук наголосив, що незважаючи на велику кількість річок, озер та підземних водних артерій, питання якісної питної води є досить актуальним як для Чернігівщини, так і всієї України.
Проект з комплексного управління транскордонними водними ресурсами в Україні та Республіці Білорусь Валентин Мельничук назвав епохальним рішенням. Адже без сумніву, що від дбайливого ставлення та раціонального використання природних ресурсів залежить життя наших нащадків.
До колективного обговорення виконання проекту також долучився через Skype з столиці Німеччини міста Берлін адміністратор проектів «Україна – Білорусь» Програми Східноєвропейського партнерства, Німецького товариства міжнародного співробітництва Ерг Роелофс.
Модератором пленарного засідання виступив завідувач кафедри БРАС Чернігівського національного технологічного університету Олександр Велігорський.
Під час заходу серед іншого зазначалося, що в результаті співпраці та реалізації проекту впроваджено низку науково-інженерних рішень, проектування та будівництва інфраструктурних об'єктів.
Зокрема, розроблена та запроваджена система з двох нових автоматизованих гідрометеорологічних-екологічних станцій, встановлених в місцях багаторічних спостережень транскордонної ділянки річки Дніпро в місті Лоєв (Республіка Білорусь) та смт Любеч, (Україна).
Про особливості гідрометеорологічних станцій моніторингу, методи обробки вимірювальної інформації та бездротового зв'язку гідрометеорологічних станцій розповіли науковці Чернігівського національного технологічного університету, координатор проекту THEOREMS-Dnipro Анатолій Приступа та Гомельського державного технологічного університету, експерт проекту THEOREMS-Dnipro Андрій Сахарук.
За словами виступаючих, Web-ресурс проекту THEOREMS-Dnipro, який буде інтегрувати аналітичну та вимірювальну інформацію про транскордонну зону річки Дніпро та оперативно інформуватиме служби МНС Білорусі та України про небезпечні значеннях реєстрованих параметрів.
Всі ці та інші ініціативи сприятимуть підвищенню ефективності системи моніторингу гідрометеорологічних та екологічних параметрів стану транскордонних водних ресурсів басейну річки Дніпро.
Завдяки проекту створюється новий клас інженерно-наукової інфраструктури для Республіки Білорусь і для України, який буде відповідати кращим світовим зразкам в даній сфері діяльності. Засоби вимірювання метеорологічних, гідрологічних та екологічних параметрів зосереджуються в одній точці і об'єднуються в одну станцію. Автоматично через 10-хвилинні інтервали часу від станції передаються інформаційні пакети на Web-сервер, а після обробки на ньому - на державну і Міжнародну мережі гідрологічних, метеорологічних і екологічних параметрів. Саме так, з отриманням всього комплексу необхідних параметрів з однієї точки, працюють комплексні автоматизовані метеостанції в багатьох країнах світу.
Відбулися дискусійні панелі: «Вода – основа життя», «Шляхи підвищення обізнаності населення про воду», «Конструкційні особливості гідрометеорологічних станцій моніторингу».
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.