Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 02:32:10

(Vox populi) Глас народу. Ріпкинський район

08.08.2012   08:55Агенцiя

Згідно діючого законодавства половина депутатського корпусу (225 осіб) буде обрана за партійними списками, друга половина – в мажоритарних округах. Відновлення такого принципу відбору кандидатів дуже схвально оцінюють мешканці Чернігівського району.

Voxpopuli

Voxpopuli

Люди переконані, що кандидат, якого вони обиратимуть від громади, з яким безпосередньо поспілкувалися перед виборами, розповіли йому про проблеми і очікування, буде допомагати у вирішенні проблемних питань. У кожної людини – свої вимоги до кандидата, але всі хочуть обрати людину порядну, чесну, принципову працьовиту. Це повинна бути людина молода, що розуміє проблеми усіх верств населення і бачить певні перспективи. Необмінно, обраний депутат – людина державна, що має певний досвід, і не словом, а ділом довела, що працює заради людей. Депутат повинен не конфліктувати у сесійній залі, а вирішувати проблеми людей через прийняття відповідних законів. При цьому люди переконані, що ані віросповідання, ані національність, ані місце народження депутата практично не мають жодного значення і не надають впливу на його роботу та прийняті рішення.


Тамара Пономаренко, мешканка смт Ріпки, пенсіонер, працювала директором школи:
– Те, що зараз депутати будуть обиратися по мажоритарних округах – величезний плюс. Якщо обраний кандидат буде совісною людиною, він відповідатиме за все те, що пообіцяв зробити для людей, які його підтримали. Наприклад, кандидата, за якого я буду голосувати, я вже знаю, як свого! Для мене, як пенсіонера, найважливішою проблемою на сьогодні є мала пенсія. Якщо я пропрацювала 42 роки, була директором школи 16 років і 1100 грн. у мене пенсія – це нормально? Зараз мені добавили ще 100 гривень, але й на ці гроші прожити важко. Мало того, наш район – північний. Люди тут мають великі проблеми з працевлаштуванням. Я переконана, що нашому району треба надавати особливий статус. Якщо до Верховної ради пройде чесна та порядна людина, вона буде підіймати ці питання.

Любов Кедровська, мешкає у смт Ріпки, по вулиці Комарова, пенсіонер, депутат селищної ради:
– Сьогодні у Ріпках люди підіймають дуже багато проблем. От наприклад, “чорнобильські” виплати. Територія, де ми проживаємо, відноситься до ІV зони. Одним влада кошти виплатила, інших, чомусь обділила. От і зараз доплати отримують лише інваліди-чорнобильці. Але ми усі живемо на цій землі, тому й усі повинні отримувати компенсацію. Я розумію, що зараз держава не в змозі багато виплачувати коштів. Але треба виплачувати однаково. Усі перед законом рівні!
Сьогодні є ще і друга проблема – медичне обслуговування пенсіонерів. Потрапляючи до лікарні, людина вимушена платити гроші. Але пенсія ж маленька!
Не менша проблема – дороги. Сьогодні у Ріпках зробили непогані дороги. Але люди хочуть, щоб зробили і тротуари. Бо ходити по трасі, де стільки машин – дуже небезпечно особливо взимку. Тому я переконана. Що обраний нами депутат повинен знати ці проблеми, та вирішувати їх! Це повинен бути господарник, який вміє та знає як сприяти розвитку регіону. Людина, яка не словом, а ділом доводить, що покращення життя буде!

Сергій Лебедко, директор Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2:
– Те, що ми будемо обирати депутата від народу, по мажоритарному округу – величезний плюс. По-перше, ти бачиш людину, бачиш, з ким ти спілкуєшся. По-друге, депутат буде відповідати за свою територію. Це більш міцний зв’язок, аніж було раніше. Я не проти партійної системи виборів, але “можоритарщик”, він ближче до народу. Це підвищить відповідальність депутатів! З ним можна спілкуватись, вирішувати конкретні проблеми, давати накази. Нашому району, наприклад, повезло, що депутат Верховної Ради Чечетов приїздив, працював у районі. А решту депутатів навіть я, директор школи не знаю! Практика показала, що депутати, живучи у Києві, не завжди знають, що відбувається на місцях.
Сьогодні у нас у Ріпках ходить думка, що депутат повинен бути місцевим. Але я переконаний, що все залежить від того, яка це людина! Я, наприклад, теж не Ріпкинський, а з Корюківського району, з Холмів. По розподілу попав працювати у Замглайську школу. Зараз – працюю тут. Але вважаю, що ріпчане на мене не ображаються, що я поганий директор! Все залежить від людських якостей, а не те, що “земляк”, або звідси родом. Я переконаний: нехай людина приїздить хоч з Америки, аби працював на користь людям. Я пережив багато голів адміністрацій. Бачив і місцевих, бачив і приїжджих. Небо і земля! Все залежить від людських і ділових якостей особистості.

Валентина Дем’яненко, вчитель початкових класів Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2:
– Це добре, що кандидат приїздить до людей, безпосередньо спілкується з ними, розповідає про свої наміри та плани. Люди бачать цю людину на землі, біля людей, у їхньому спілкуванні. Я думаю, це найкраще! Я бачу, що є люди, які дійсно опікуються проблемами мешканців району, і не на словах, а на ділі їх вирішують. Тому треба саме по ділах оцінювати людину.
Сьогодні, у зв’язку з малою чисельністю дітей, по селах закривають школи. Але я переконана, що по іншому – не можна. Отримати якісну освіту дитина може лише у нормальній школі, де кожен предмет вкладає фахівець. Дуже добре, що в області діє програма “Шкільній автобус”. Завдяки їй в нашій школі навчаються діти з 17 населених пунктів. Майбутній депутат має розвивати і підтримувати саме такі програми, направлені на розвиток освіти.
Найбільша проблема нашого району – безробіття. Тому головна задача депутата – створити умови, за яких би запрацювали нові підприємства. Зараз на повну потужність працює лише лісгосп. А хотілося б, щоб і цегельний завод працював, і завод по виробництву фарб, і таке інше. У мене двоє дітей. Дочка – студентка. Я хочу, щоб вона отримала достойну роботу за фахом, а не якусь – по “блату”.
Депутат повинен знати проблеми району, кожної людини. І на Державному рівні бачити шляхи їх вирішення.

Алла Гордієнко, пенсіонер, проживає у смт Ріпки:
– На моє переконання, депутат повинен бути людиною компетентною, знати проблеми району і бачити шляхи їх вирішення. Ми вже чули багато обіцянок, але на ділі мало хто зробив щось конкретне для району. Сьогодні я бачу кандидата, який розуміє проблеми північного регіону. Розуміє, що нам потрібні серйозні інвестиції, а не разові подарунки. Тільки створивши привабливі умови, можна підняти район на гідний рівень і створити умови для життя людей. Ви подивіться, коли певним територіям (у тому числі і Ріпкинському району) у Державі надавалися пріоритети, працювали підприємства, були відрахування у бюджет району, а це надавало можливість виконувати і соціальні програми як у Ріпках, так і по селах північного регіону. Був розвиток району, а люди мали робочі місця і зарплати. Свого часу я працювала секретарем селищної ради, тому зараз аналізую ситуацію.
У нас працював цегельний завод, котрий надавав робочі місця 130 жителям Ріпок. Планували відкрити ще один завод з виробництва цегли. Ефективно працював завод поліграфічних фарб, де теж працювали близько 100 ріпчан. На базі “Сільгосптехніки” мали відкрити завод з виробництва пілетів. Але цього не сталося, тому що змінилося законодавство. Зазвичай, у інших районах кращі умови для підприємців та товаровиробників, для сільгосппідприємств. Щоб розвинути наш район, депутат повинен лобіювати відповідний закон, за яким депресивним регіонам будуть надаватися суттєві пільги.

Любов Красківська, пенсіонер, мешкає у селі Красківске, Ріпкинського району:
– Ми повинні обрати чесну і порядну людину, яка знає проблеми регіону і ділами довела, що може їх вирішувати. А те, що по мажоритарному округу йде конкретна людина, до якої безпосередньо можна звернутися, як перед виборами, а особливо, після виборів – це великий плюс. Звідки родом буде кандидат – мене хвилює в останню чергу. Аби він знав мої проблеми, проблеми села, в якому я живу. І не тільки знав, але й докладав зусиль для їх вирішення.
Зазвичай, на селі всі хочуть, щоб медицина була безкоштовною. Щоб були ліки та відповідне обладнання. Щоб пенсії були достойними. Як для нашого села була велика проблема – дороги. Зараз завозиться земля в дорога грейдерується. Ще одна проблема – на селі немає роботи. Коли тут був колгосп, ми і зерно вирощували, і корови були і свині. Люди жили заможно. Школа працювала. Не стало роботи – виникли проблеми. Саме тому молодіж виїжджає з села. Ось, кілька років тому багато молодих людей, разом з дітьми поїхали до Ріпок. А якщо нема молоді, село вимирає. Депутат повинен створити умови, за яких село буде розвиватися. І не тільки роботу повинні надати молоді. Треба створювати відповідні умови і для відпочинку. Все це буде можливим, коли в регіоні запрацює економіка.

Сергій Ткаченко, голова правління ПАТ “Ріпкинське АТП 17444”:
– Те, що людина буде йти до Ради від народу, від району – це дуже добре. От раніш, ми голосували лише за партії. Кого там написали – ми навіть і не знали. Тому і звернутися по вирішення проблем було ні до кого! А тут – бачиш конкретну людину. Оцінюєш її за конкретними справами. Спілкуючись з кандидатом безпосередньо, ти можеш розповісти йому про конкретні проблеми. І якщо він обіцятиме їх вирішити, я переконаний, що за це можна буде і спросити. Думаю, що буде розроблений механізм, за яким можна буде відкликати кандидата, який не виконує обіцянок.
Оскільки я керую автотранспортним підприємством, то маю одну вимогу до кандидата: наведення порядку з нелегальними перевозками на транспорті! Це питання вже років десять ми підіймаємо на всіх рівнях, але воно, чомусь не вирішується. Наведіть порядок – і в держави кошти з’являться! Тільки на нелегальному автоперевезенні в тіні крутиться понад 10 мільярдів гривень! Ось, на Ріпки ходить 17 нелегальних маршрутів! Я, як офіційний перевізник, не доплачую державі понад 120 тис. грн. податку, зарплату людям платити не можу, нема оновлення автотранспорту. Нелегали знищують автомобільні перевезення. Просто в державі йде економічна війна, в якій проблеми транспортників – поки не враховуються державою.
 

PR

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини