Про дороги, безробіття та програми кандидатів, або що турбує виборців 205-го округу
Виявляється, аж ніяк не Ялівщина чи Стрижень хвилюють більш за все чернігівців, які проживають у межах 205 виборчого округу. Як не дивно, ці, розтиражовані багатьма заїжджими політиками, проблеми за своєю важливістю для городян знаходяться аж десь…на 9-10 місцях. А найперше, що турбує – стан доріг, якість комунальних послуг та високі ціни на товари та послуги.

Стан доріг турбує майже 43% (!) городян. Саме такі результати соціологічного опитування по 205 округу оприлюднили представники Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень та Чернігівський освітній центр «Ініціатива». Про це повідомили під час круглого столу, який відбувся у готелі «Придеснянський». Дослідження здійснювалося в рамках громадського проекту «Парламентські вибори як шанс для розв‘язання місцевих проблем Чернігівського регіону».
Дороги здивували
За словами керівника Поліського фонду Геннадія Максака, такий результат опитування виявився великою несподіванкою і для самих організаторів.
– Найперше, про що ми думали, коли готували дослідження – людей турбуватимуть саме ті проблеми, які останнім часом не сходять зі шпальт газет та активно обговорюються в експертному середовищі, тобто питання статусу Ялівщини, очистка Стрижня та дефіцит дитячих майданчиків. Однак про те, що в місті владі варто приділити увагу насамперед дорогам – було неочікувано. Вважаю, що майбутнім кандидатам у депутати варто взяти до уваги наше дослідження і включити ці проблеми до своїх передвиборчих програм. Бо ці питання – це магістральні проблеми, які сьогодні турбують людей.
Але далеко не всі кандидати в депутати вже сьогодні готові використати це дослідження чернігівських експертів. Олена Варнакова, учасниця «Народного списку» від партії Наталії Королевської «Україна вперед» погодилася із тим, що окреслені вище проблеми важливі і мають місце, але:
– Цим дослідженням ви підштовхуєте кандидатів до дешевого популізму. Взяти і використати всі ці цифри – легше за все. Вважаю, що головним чином, кандидати і партії повинні мати програму як вивести країну чи регіон з кризи.
Очистка Стрижня і Ялівщина людей практично не цікавлять
Ті самі дороги потрапили у топ-трійку іншого рейтингу – «Вирішення яких проблем Ви б хотіли побачити у передвиборчій програмі того кандидата чи партії, за яких будете голосувати?». Люди воліють довірити політикам вирішення проблеми безробіття (17,6%), доріг (17,5%), зниження цін і встановлення контролю за ціноутворенням (15,4%) та підвищення якості медичного обслуговування (14,9%). Знову ж таки – заборона вирубки зелених зон (2,6%) і очистка Стрижня (2%) опинилися за межами топ-10 переліку – на 15 і 17-у місцях.
Для одного з учасників круглого столу та водночас чиновника – представника управління внутрішньої політики облдержадміністрації Андрія Подорвана – такий результат опитування не здивував. Однак коли проводили аналогічне дослідження в сільських регіонах області, то виявилося, що там людей найбільше хвилювали високі ціни на ліки.
А ось депутат Чернігівської міської ради Олександр Мельник засумнівався:
– Невже людей так хвилюють дороги? Дуже вже великий розрив між ними та наступним пунктом – 43% і 24%! Таке враження або ви – декабристи, абсолютно далекі від народу, або я їжджу іншими дорогами!
Можливо, такий результат опитування дещо пояснює і той факт, що учасниками експертних обговорень чи політичних дискусій у своїй більшості є молоді люди, а от у дослідженні Поліського фонду левову частку респондентів становили пенсіонери (33,6%), яких навряд чи зацікавлять дитячі майданчики. Друга та третя за чисельністю категорія опитаних (12,8%) – працівники бюджетної сфери та сфери послуг (12,3%), також чимало серед респондентів було і робітників виробничої галузі (близько 11%).
Реформи і гроші – вирішать все!
Дослідники також поцікавились у респондентів – що необхідно для вирішення проблем? Виявилося, що респонденти вбачають 2 головних шляхи – проведення широкомасштабних економічних та соціальних реформ у державі (майже 40% опитаних), а 22,7 % респондентів вважають, що ситуацію може поліпшити додаткове фінансування з держбюджету в рамках існуючої політики. Значно менше (13,8%) опитаних переконані, що тут зарадить лише викорінення корупції.
Програми кандидатів уважно вивчатимуть
В питанні обрання рушійної політсили, яка б могла опікуватись у Верховній Раді нашими місцевими проблемами – 23,5% опитаних чернігівців керуються її політичною програмою. А от коли будуть голосувати за окремого кандидата, то для них головне – ті заходи, які ця людина вже провела у місті. У програму кандидата зазирнуть лише 5,8% опитаних. Що цікаво, для такої ж саме кількості опитаних головною під час вибору буде особиста матеріальна мотивація.
Понад 3/4 опитаних тією чи іншою мірою цікавляться передвиборчою програмою кандидатів, а чверть – приділяють їй значну увагу. І лише для кожного п’ятого програми зовсім не важливі.
Наостанок спілкування представники Поліського фонду презентували сайт, на якому можна буде знайти усю інформацію про перебіг виборчого процесу на Чернігівщині, – http://polis.cn.ua.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.