Голова ОДА: Для того, щоб реалізувати медичну реформу в повній мірі, треба мати покроковий план для кожної громади
— За минулий рік прийнято низку Законів України, постанов Уряду та наказів Міністерства охорони здоров’я, які унормували проведення реформи медицини. Відрегульовано питання фінансування галузі, чітко сформовано напрямки реформування первинної та вторинної медичної допомоги.

Але практично реалізовувати заплановане на місцях треба безпосередньо лікарям та представникам влади в області. Головне наше завдання: забезпечення доступних, якісних та ефективних послуг, — наголосив Олександр Мисник на зустрічі з керівниками обласних медичних закладів.
Як зауважив начальник профільного управління облдержадміністрації Петро Гармаш, реформування системи охорони здоров’я області здійснюється в напрямку оптимізації мережі закладів первинної ланки медико-санітарної допомоги та приведення наявного ліжкового фонду до обґрунтованих потреб територіальних громад. Передбачене розширення мережі закладів первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини та мережі відділень і пунктів швидкої (невідкладної) допомоги.
На сьогодні,в області працює більше 3 тисяч лікарів та близько 12 тисяч середніх медичних працівників.
Щорічно в стаціонарах допомогу отримують майже 50 тисяч хворих, проводиться більше 48 тисяч хірургічних операцій.
Медичні установ області є активними учасниками грантових пропозицій та отримувачами іноземної гуманітарної допомоги. Прикладом якісної співпраці обласної влади, депутатів всіх рівнів та громадськості є запуск лінійного прискорювача «Elekta».
Читати також: Лінійний прискорювач працює на повну потужність
Втім, працювати ще є над чим. Окрім проблем із кадровим забезпеченням, осучасненням матеріально-технічної бази, є чимало невирішених господарських питань.
— Наша робота має бути системною. Насамперед необхідно завершити процес автономізації медичних закладів області протягом 2019 року. Визначити пріоритетність завдань на внести їх до плану регіонального розвитку області. Лише в форматі активного діалогу ми зможемо все вирішувати оперативно. Тож двері мого кабінету завжди для вас відчиненні. В будь-якій команді, а ми з вами і є команда, важливо мати взаєморозуміння, — підсумував Олександр Мисник.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21
Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10
Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57
Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.