Протягом дії мораторію на Чернігівщині померли більше 60 тис. землевласників
Протягом дії мораторію, на Чернігівщині померли63,2 тис. власників земельних паїв. Про це свідчать результати дослідження, оприлюдненого програмою "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні".

Як відомо, внаслідок розпаювання земель, що відбулась в Україні протягом 1990х років, близько 7 млн громадян отримали у свою власність земельні паї, але після запровадження мораторію кількість власників невпинно знижується, адже, через дію мораторію, єдиний спосіб змінити власника для землі – це передати її у спадок.
Водночас, далеко не у всіх власників паїв є спадкоємці. Як наслідок, ділянки землевласників, які не мали нащадків, після їхньої смерті залишаються фактично без господаря, самовільно захоплюються сусідами, за «сірими схемами» переходять у користування інших осіб, у кращому випадку – в управління місцевої громади.
Як результат, через дію «тимчасової» заборони на продаж земель с/г призначення, кількість власників землі в Україні продовжує невпинно скорочуватися, а кількість земель, які не мають власника як такого, - зростати.
В цілому, в масштабах всієї країни, за роки дії мораторію померло вже понад 1,4 млн., або 20% всіх землевласників. При цьому, понад 400 тис. паїв в країні не передано у спадщину (через відсутність спадкоємців або труднощі з оформленням). З урахуванням того, що люди ніколи не молодіють, з моменту отримання права власності на земельні паї у 1990х роках пройшло вже понад 20 років, і середній вік пайовиківна сьогодністановить вже 60-70 років, далі кількість власників паїв буде скорочуватись ще швидше. За десять років в Україні може залишитися лише половина нинішніх власників землі.
Таким чином, вимагаючи продовжити мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель, політики не враховують, що тим самим ще більше власників паїв не доживуть до обіцянок політиків надати їм право вільно розпоряджатись власним майном, а кількість «безхазяйної» землі в державі – значно збільшиться.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.