Мовні квоти на радіо перевиконуються
Моніторингами представництва Національної ради у Чернігівській області були охоплені ефри 10 радіокомпаній.

За чотири хвилі моніторингів протягом листопада 2017 року- жовтня 2018 року дані по ефірам чернігівських радійників склали:
ведення передач державною мовою - 95% / при нормі 55%,
українських пісень в ефірі - 48 % / при нормі 30%.
І це лише показники 2-го року дії Закону по Чернігівській області!
Національна рада 4 грудня на прес-конференції в агенції «Укрінформ» підбила підсумки виконання радіостанціями норм закону.
Дані моніторингу Національної ради свідчать про те, що середній показник звучання пісень українською мовою на місцевих і регіональних FM-радіостанціях у другий рік дії мовних квот становив 48%, що порівняно з листопадом 2016 – жовтнем 2017 року більше на 4 відсоткових пункти. Отже, зафіксовано перевиконання визначеної законом квоти пісень українською мовою на 18 відсоткових пунктів.
Із листопада 2016 року по жовтень 2018-го фахівці Національної ради провели моніторинг майже 34 000 годин ефіру радіостанцій. Постійно аналізувалися програми 15 загальнонаціональних та 175 місцевих і регіональних радіостанцій. Результати засвідчують, частка пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях становить 51%, на регіональних і місцевих – 48%, а середній показник ведення передач українською мовою на вітчизняних загальнонаціональних і регіональних радіостанціях – відповідно 86% і 92%.
Без державного регулювання – закону, що був ухвалений Парламентом, і принципової політики Національної ради щодо виконання законодавчих вимог – таких показників обов’язкової частки україномовних пісень та частки ведення передач українською мовою, які є нині, не було б.
За словами члена Національної ради Сергій Костинський, саме принциповий підхід регулятора став підґрунтям для того, щоб законодавчі вимоги були втілені в життя цілковито і відбулася реальна імплементація закону. Однозначна позиція Національної ради застосовувати штраф за порушення навіть 0,1% квоти, дала сигнал ринку, що закон треба виконувати. Тобто показники, які ми сьогодні маємо, – це результат саме державної політики, а не наслідок саморегулювання індустрії.
Нагадаю, від 8.11.2018 року за вимогою ЗУ частка збільшилася: ведення передач державною мовою - 60%, українських пісень в ефірі має бути не менше 35%.
Наразі тривають моніторинги 1 хвилі 3 року дії Закону.
Ірина Сенченко
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.