Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:14:32

Після реформи первинної ланки медицини зарплати лікарів та персоналу зросли

05.12.2018   12:02

З 1 жовтня 2018 року заклади, які надають первинну допомогу, почали фінансуватися за новою моделлю. Завдяки мобілізації спільних зусиль лікарень та працівників задіяних управлінь Чернігівської міської ради (охорони здоров'я, фінансове, юридичне), вдалося вчасно потрапили в «другу хвилю» підписання договорів з Національною службою охорони здоров'я України (НСЗУ) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Завдяки цьому зекономлені кошти медичної субвенції у розмірі 20 млн.грн. направили на виплату заробітної плати працівникам вторинної ланки медичної допомоги. Про це доповів керівник міського управління охорони здоровя Владислав Кухар 4 грудня на щотижневій розширеній міській нараді.

Треба зазначити, що з укладанням договору з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, помітно збільшилась сума надходжень на утримання первинної ланки. А це вплинуло, насамперед на виплату заробітної плати лікарському та  середньому медичному персоналу первинної ланки.

Загалом мережа закладів охорони здоров’я Чернігівської міської ради складається з 4-х міських лікарень, пологового будинку, 2 дитячих поліклінік і 2 стоматологічних – для дорослих і дітей. На сьогоднішній день така кількість закладів відповідає існуючим нормативам. Ліжковий фонд налічує 1360 місць.

Забезпеченість лікарями складає 29,6 на 10 тис. населення, середніми медпрацівниками – 65,7.

У міських медичних закладах Чернігова працюють 883 лікарі, 1865 медичних фахівців середньої ланки, 948  молодших медпрацівники та 847 робітників інших спеціальностей.

Усі міські заклади охорони здоров’я вже підключені до електронної системи охорони здоров’я e-Health. За рахунок міського бюджету придбані комп’ютери для первинної ланки медичних (1,7 млн грн). Таким чином до сімейних лікарів та лікарів-терапевтів та лікарів-педіатрів (всього 180 лікарів) тепер можна записуватися он-лайн, без черг.

Окрім того, Чернігів цього року продовжив оновлювати обладнання у міських лікарнях (18,6 млн грн). І не тільки для надання лікарської та хірургічної допомоги, а й для якісного обстеження та діагностування. Адже саме від цього часто залежить результат лікування.

Так, нове діагностичне обладнання з’явилось:
    у Чернігівській міській лікарні №1: офтальмогологічний томограф та відеогастроскоп;
    у Чернігівській міській лікарні №2 - лапароскопічна стійка для ендоскопічних операцій,
    у міській лікарні № 3 - ультразвукова система експертного класу;
    нові рентгенівські діагностичні комплекси з цифрової обробкою зображення – у лікарнях №2 та 3;
    у пологовому будинку - три апарати для штучного дихання з’явились;
    у дитячій стоматологічної поліклініці - рентген-апарат та компресор.

Унікальне обладнання з’явилось у міській лікарні №3 – тут діє рентгено-нейрохірургічна операційна зала (кошти проекту «Stop–інсульт): тут можуть діагностувати крововиливи, їх розміри і локалізації. Це дуже допомагає при подальших операціях.

Також відремонтована зала для фізичної реабілітації у міській лікарні №3, тут проводять реабілітацію військовослужбовців, постраждалих під час АТО. У будівлі 3-ї поліклініки та 9-поверховому корпусі міської лікарні №1 встановлено енергоефективні вікна та утеплено стіни.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини