Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 04:12:04

Стягнення боргів із заробітної плати та реалізація конфіскованого майна: що маємо в області

07.11.2018   09:17Агенцiя

З квітня цього року за ініціативи Міністерства юстиції України стартувала кампанія по стягненню заборгованості із заробітної плати. На Чернігівщині створено регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби області рішень про стягнення такої заборгованості та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Запроваджено відповідну «гарячу телефонну лінію».

Як повідомив начальник Головного територіального управління юстиції в області Олег Трейтяк під час прес-брифінгу в облдержадміністрації, з початку року погашено понад 10 мільйонів гривень заборгованості із зарплати.

Значно скоротили борги ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (понад 6,9 мільйона гривень) та ПАТ «Готель «Градецький» (майже 1,6 мільйона гривень). Серед існуючих найбільших боржників — ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння».

Учасники прес-брифінгу також говорили про примусове виконання судових рішень за порушення митних правил. За словами заступника начальника Чернігівської митниці ДФС Володимира Литвиненка, з початку року державна виконавча служба області поповнила держбюджет майже на 1,9 мільйона гривень, реалізувавши конфісковане майно. За цей же період безоплатно передано майна на суму понад 998 тисяч гривень.

Як відбувається реалізація конфіскованого майна?

Майно, вилучене митними органами і конфісковане за рішеннями суду через порушення митних правил, підлягає опису, оцінці та реалізації на електронних торгах, що проводить держпідприємство «СЕТАМ».

Згаданий онлайн-аукціон працює вже більше трьох років. Тут продаються товари різного характеру, починаючи від книг і закінчуючи автомобілями та промисловим обладнанням. Вартість найдешевшого лоту — 14,4 гривні, найдорожчого — майже 1,3 мільйона гривень.

Зареєструвавшись у системі, будь-хто незалежно від статків може взяти участь у торгах. Втім, на той чи інший лот необхідно подати заявку і сплатити гарантійний внесок — 5% від стартової ціни. Якщо особа не стала переможцем, внесок повертається.

Нереалізоване на перших торгах майно уціняють. Трапляються випадки, коли під час торгів ціна зростає настільки, що перевищує стартову в декілька разів. Зазвичай це відбувається вже після уцінки під час других або третіх торгів. Механізм аукціону дозволяє вийти на ринкову вартість, навіть якщо початкова оцінка буде занизькою.

Якщо після третіх торгів конфіскований товар не вдається реалізувати, його безоплатно передають на користування державним органам, дитячим будинкам, лікарням тощо (за рішенням профільної комісії).

Перелік майна, що пропонується на безоплатну передачу, розміщено на сайті ДП «СЕТАМ» в розділі «Безоплатна передача». Там же міститься інформація про строки, перелік та порядок подання документів для охочих отримати майно безкоштовно.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини