Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 22:08:24

Стягнення боргів із заробітної плати та реалізація конфіскованого майна: що маємо в області

07.11.2018   09:17Агенцiя

З квітня цього року за ініціативи Міністерства юстиції України стартувала кампанія по стягненню заборгованості із заробітної плати. На Чернігівщині створено регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби області рішень про стягнення такої заборгованості та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Запроваджено відповідну «гарячу телефонну лінію».

Як повідомив начальник Головного територіального управління юстиції в області Олег Трейтяк під час прес-брифінгу в облдержадміністрації, з початку року погашено понад 10 мільйонів гривень заборгованості із зарплати.

Значно скоротили борги ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (понад 6,9 мільйона гривень) та ПАТ «Готель «Градецький» (майже 1,6 мільйона гривень). Серед існуючих найбільших боржників — ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння».

Учасники прес-брифінгу також говорили про примусове виконання судових рішень за порушення митних правил. За словами заступника начальника Чернігівської митниці ДФС Володимира Литвиненка, з початку року державна виконавча служба області поповнила держбюджет майже на 1,9 мільйона гривень, реалізувавши конфісковане майно. За цей же період безоплатно передано майна на суму понад 998 тисяч гривень.

Як відбувається реалізація конфіскованого майна?

Майно, вилучене митними органами і конфісковане за рішеннями суду через порушення митних правил, підлягає опису, оцінці та реалізації на електронних торгах, що проводить держпідприємство «СЕТАМ».

Згаданий онлайн-аукціон працює вже більше трьох років. Тут продаються товари різного характеру, починаючи від книг і закінчуючи автомобілями та промисловим обладнанням. Вартість найдешевшого лоту — 14,4 гривні, найдорожчого — майже 1,3 мільйона гривень.

Зареєструвавшись у системі, будь-хто незалежно від статків може взяти участь у торгах. Втім, на той чи інший лот необхідно подати заявку і сплатити гарантійний внесок — 5% від стартової ціни. Якщо особа не стала переможцем, внесок повертається.

Нереалізоване на перших торгах майно уціняють. Трапляються випадки, коли під час торгів ціна зростає настільки, що перевищує стартову в декілька разів. Зазвичай це відбувається вже після уцінки під час других або третіх торгів. Механізм аукціону дозволяє вийти на ринкову вартість, навіть якщо початкова оцінка буде занизькою.

Якщо після третіх торгів конфіскований товар не вдається реалізувати, його безоплатно передають на користування державним органам, дитячим будинкам, лікарням тощо (за рішенням профільної комісії).

Перелік майна, що пропонується на безоплатну передачу, розміщено на сайті ДП «СЕТАМ» в розділі «Безоплатна передача». Там же міститься інформація про строки, перелік та порядок подання документів для охочих отримати майно безкоштовно.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.