Відтепер у Чернігові є механізм сприяння забезпеченню новим житлом мешканців непридатних і застарілих помешкань
Міську програму сприяння забезпеченню новим житлом мешканців непридатних і застарілих помешкань у Чернігові прийнято! На сесії Чернігівської міської ради депутати проголосували «за».

Відтепер незаможні мешканці старих і вже не дуже придатних для проживання багатоповерхівок у Чернігові мають додатковий шанс на переселення в нові квартири.
Програма передбачає систему компенсацій, які інвестори-забудовники будуть отримувати в разі, якщо будуватимуть на місці зношеного аварійного житла з відселенням мешканців у кращі будинки.
При обговоренні питання в сесійному залі чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив на принциповому моменті: участь у загадній Програмі – тільки за умови згоди всіх мешканців.
- Це програма для добровільних договірних відносин із забудовником у разі, якщо всі мешканці згодні. Якщо декілька з них не підписуються – місто Програми щодо цього будинку не розпочинає. Тоді це проблеми колективу: знаходьте незгодних, переконуйте їх, вмовляйте, - зазначив міський голова.
Як відомо, саме Владислав Атрошенко є ініціатором розробки Програми, а Чернігів, вірогідно, першим в Україні запроваджує подібний механізм. Досі проблема маси старих будинків скрізь залишалася невирішуваною.
Механізм стимулювання забудовників передбачає кілька напрямків. По-перше, для будівельної компанії встановлюється мінімально можливий розмір пайової участі в розвитку інфраструктури міста – 0,01%. По-друге, за рахунок міського бюджету їм буде надаватися часткова компенсація збитків, понесених у зв’язку з забезпеченням мешканців новим житлом. Розмір компенсації – до 40% опосередкованої вартості спорудженого житла, встановленого Мінрегіоном для Чернігівської області, в розрахунку на загальну площу відселених квартир і приміщень.
На сесії депутати додали до проекту ще одну правку: у разі, якщо власник має правовстановлюючі документи і на нежитлові приміщення всередині відселюваного будинку, компенсація (на рівні 30%) стосуватиметься і їх.
Дія Програми розповсюджуватимуться на будинки (аварійні, зношені, непридатні для проживання) віком від 50 років і старіші.
Нагадаємо, що Програма стала результатом кількамісячної роботи фахівців і консультацій з широким колом забудовників.
Разом з тим, міська влада Чернігова добивається детінізації економіки. Тому скористатися Програмою зможе тільки той забудовник, у якого середня заробітна плата на підприємстві за останній звітний рік була не меншою за 90% від середньої по галузі будівництва по Україні. Тобто – сумлінний платник податків.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.