Державний суверенітет України як точка відліку
Чим для сучасного громадянина України є її державний суверенітет? Чи становить він безумовну цінність та, так би мовити, неусвідомлену потребу повсякденного життя? Скільки років ще знадобиться, аби радянське минуле стало для нас історією, а не фактом сьогодення? - такі та інші питання порушувалися під час "круглого столу" "До 22-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України".

Організований він в день знаменної дати Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів спільно з управлінням з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації.
В обговоренні взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, науковці, викладачі, журналісти.
Дискутанти звернули увагу на те, що Україна у 1990 р. була однією з перших республік СРСР, що прийняла декларацію про власний суверенітет.
Незважаючи на наявне тоді протистояння Декларацію підтримали національно-демократичні сили та компартійна більшість Верховної Ради УРСР. Тобто вона стала спільним знаменником, якого часом бракує сучасній Україні. Учасники "круглого столу" ділились думками про шлях, який пройшла наша країна з моменту проголошення декларації, обговорювали проблеми та перспективи державного будівництва, розвитку національної ідеї, побудови громадянського суспільства. Зокрема, мовилося про так звану сьогоднішню "радянську людину", її зв'язок з минулою епохою та потребами модернізації України.
В обговоренні виступили: заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю обласної державної адміністрації Ігор Соф'їн, науковий співробітник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, доцент Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського державного національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко, кандидат історичних наук, доцент Олександр Тарасенко, директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко та автор книги "Політика суспільного життя" Олександр Ющенко.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.