Сергій Березенко: "За три роки роботи моя громадська приймальня опрацювала понад 7000 звернень від чернігівців"
Медики, малозахищені категорії населення, педагоги, священнослужителі зібралися влітку в приймальні народного депутата Сергія Березенка.Медики, малозахищені категорії населення, педагоги, священнослужителі зібралися влітку в приймальні народного депутата Сергія Березенка.

Причина для зустрічі проста — потрібна допомога, і не мовою паперів, а наживо. Тому щоразу під час робочої поїздки до Чернігова народний депутат в обов’язковому порядку влаштовує особистий прийом громадян. Це і зручно, і корисно для обох сторін. З одного боку — чернігівці отримують підтримку, а з іншого — політик отримує можливість дізнатися про стан справ у місті персонально від містян, можливість почути думку людей і зрозуміти їхні настрої.
Спекотного літнього дня до Сергія Івановича на прийом записалося п’ятеро чернігівців. На жаль, деякі питання — то занадто особисте, тому про таке і сам нардеп, і його співрозмовники воліють говорити приватно, минаючи журналістів.
«Люди цінують мене, передусім, за те, що я дотримую свого слова, довіра ж — річ крихка, її порушити легко, а мені б цього дуже не хотілося, — пояснює Сергій Березенко. — Тому і спілкуємося віч-на-віч, формат особистого прийому без запису».
Та деякі чернігівці все ж поділилися з нами тим, що змусило їх звернутися до приймальні народного депутата.
Оперують, відволікаючись… на лампи
Завідувач хірургічного відділення обласної дитячої лікарні Олександр Риженко та медсестра операційного блоку Віра Носаченко розповідають, що в головній дитячій лікарняній установі, в екстреній операційній немає відповідного професійного освітлення — спеціальної операційної безтіньової лампи: «Остання лампа, яка в нас узагалі була, ще 1988 року, і вона врешті-решт просто відпала, проіржавіла, ледь не впала на операційний стіл. Ми зараз змушені працювати з пересувними апаратами. Ясно, що вони не забезпечують ані оглядовості, ані освітлення. За ними весь час потрібно стежити, поправляти, це впливає на час операції, на увагу лікаря — вона розсіюється».
Коштує такий прилад досить недешево — мінімальна вартість стартує від 60–70 тисяч гривень. Потреба в безтіньовій лампі шалена, бо за рік у хірургії дитячої лікарні виконують понад 1500 оперативних втручань. Проблема ще й у тому, що хірургія — це постійна ургенція, тож операції роблять практично цілодобово. Це єдина лікарня в області, яка надає екстрену й планову хірургічну допомогу дітям. Відтак актуальність обладнання зростає буквально в геометричній прогресії.
Розрада для душі
Сергій Березенко відомий не лише як автор медичної реформи, а й як людина, що дбає і про духовне. Відомий приклад його співпраці з Катерининським храмом у відновленні різьбленого з дерева іконостасу. Цього разу до приймальні завітали з іншої церкви — Михайла і Федора.
Вона розташована на самісінькому березі Стрижня, поруч із військовим госпіталем. Саме сюди частенько навідуються пацієнти медустанови в пошуках духовних розрад, відповідей, допомоги. Та цього разу підтримка знадобилася вже самому храму. Його староста Василь Якович Федорчук каже, що будівля храму старовинна, тому потребує особливої уваги. Відтак і фінансування: «Ми постійно підтримуємо зв’язок із Сергієм Івановичем, він нам по можливості допомагає щось виконувати. Завдяки йому ми зробили огорожу, частково відремонтували майданчик біля храму тощо. Нині ми збираємося будувати господарче приміщення, де будуть хрестильна і трапезна».
Яка в цьому є потреба? Священик храму отець Ілля Бідняк відповідає, що на кожне велике свято всередині церкви в буквальному сенсі яблуку ніде впасти. А ще ж потрібно встигати здійснювати обряд хрещення. За таких обставин це справді випробування.
«Ми не можемо порахувати людей, — говорить священик. — От дивіться: як ми починаємо охрещувати у святковий день, то від 11-ї години це може тривати й до 17-ї. У неділю буває 150 і 200 людей».
Храм у користуванні релігійної громади перебуває з 1992 року. Доти він чим тільки не був — клубом, спортзалом, складом військової частини шпиталю. Деякі речі з минулого й досі перебувають на території церкви. Нині ж храм Михайла і Федора нічим не нагадує армійський клуб. Василь Федорчук каже, що за рахунок пожертв парафіян, підприємців і благодійників за останні роки встигли зробити чимало.
«Ми зробили ремонт, красиво облицювали стіни, відремонтували фасад, покрили дах і верхню частину купола золотопластом, позолотили хрест», — перераховує він.
Ці зусилля знаходять відгук у серцях і душах чернігівців. За словами отця Іллі, до храму Михайла і Федора на службу їдуть з усіх куточків Чернігова — із Бобровиці, Масанів, навіть із районів області. По благословення перед поїздкою на схід приходять і військові.
«Але благословення — це ж не оберіг, береже людину завжди тільки Бог», — говорить отець Ілля.
Сергій Березенко зауважує — священнослужителів завжди ставив окремо. Бо вони виконують не роботу, а своє призначення. Це значно вище за все мирське, суєтне і грішне.
«Робота з лікування людського тіла й душі непроста, вона вимагає не лише відповідних навичок, а й власної витривалості, — переконаний нардеп. — На таке, вважаю, мало хто здатен, тому і духовний сан, і медицину я швидше сприймаю не як професію, а як покликання. Переконаний: надавати допомогу передусім потрібно тим, хто й сам допомагає іншим. Тому, звісно, для обох випадків намагатимусь надати всю підтримку, яку тільки зможу».
За три роки свого існування громадська приймальня Сергія Березенка стала однією з найрезультативніших по Україні: тут устигли прийняти понад 7000 звернень від чернігівців; народний депутат під час особистих прийомів поспілкувався і надав допомогу понад сотні громадян, для багатьох із яких звернення сюди було фактично останньою надією.
PR
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.