"Бюджет участі" не має вирішувати глобальні інфраструктурні проекти. Його мета - "розбудити" громаду
На цьому наголошували учасники тематичного круглого столу, що організував Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

Зокрема активісти та представники ОТГ говорили про виклики та перспективи партисипативного бюджету для об’єднаних територіальних громад.
Варто зазначити, що у Сосницькій, Іванівській, Корюківській громадах реалізовували проекти за рахунок «Бюджету участі». Менська, Куликівська та Козелецька ОТГ вже ухвалили відповідні рішення і теж готуються це практикувати.
— Минулоріч ми вперше провели конкурс. Тоді заявку подав лише один учасник. Приємно, що це молода людина (на той час — одинадцятикласник). Проект було втілено. Враховуючи, що ми передбачали на ці потреби сто тисяч гривень, а використали лише трохи більше 30-ти, прийнято рішення оголосити додатковий відбір. І цього разу ми отримали вже три заявки з різних населених пунктів громади. Громада бачить реальний результат і починає працювати сама, — ділиться досвідом очільник Іванівської ОТГ Сергій Гарус.
Радник з питань фінансів Чернігівського ЦРМС Олександ Мельник вважає, що запроваджувати «Бюджет участі» у громадах з населенням менше 10 тисяч осіб не зовсім доцільно: і грошей не надто багато, і діалог з владою має бути доступнішим. Хоча ініціатива сама по собі йому також імпонує.
— Аби звичний механізм запрацював ще ефективніше, варто внести поправки до законодавства і передбачити участь безпосередньо громади у запропонованому проекті. У Німеччині бачив такий приклад: громада ініціює створення та встановлення спортивного майданчика за кошт «Бюджету участі», але при цьому бере на себе зобов’язання його утримувати, доглядати за ним, — коментує директорЧернігівського ЦППК Володимир Бойко.
Консультат з питань бюджету Чернігівського РВ АМУ Микола Силенко визначив ще одну значну роль «Бюджету участі»: «Громада не лише гуртується, а й стає привабливішою для інвесторів, адже ця ініціатива є показником відкритості».
Загалом, всі учасники обговорення погодилися, що партисипативний принцип розподілу коштів не має бути основою реалізації масштабних інфраструктурних проектів. Він — інструмент для активізації суспільства у питанні розвитку свого населеного пункту.
Також зібрання обговорило перспективи консультування населення щодо написання якісніших проектів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.