Експеримент з ліквідацією поштових відділень викликає масове обурення, - НСЖУ
Реалізація «пілотного» проекту реформування мережі сільських відділень, який ПАТ "Укрпошта" зараз впроваджує у Чернігівській області, може призвести до різкого падіння тиражів газет та до подальшого скорочення національного інформаційного простору.

На цьому наголошують у Національній спілці журналістів України за результатами поїздки голови НСЖУ Сергія Томіленка та представників місцевих та національних видань у Городнянський район Чернігівської області. Водночас, генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський переконаний, що реформа реалізується правильно і відомство «виправить помилки» при впровадженні пілотного проекту. А редакторам газет пан Смілянський радить «навчитися писати щось цікаве» .
- Замість виконання доручення Президента України, який назвав «категорично неприйнятним» рішення про закриття сільських поштових відділень, «Укрпошта» їх масово закриває, - обурюється Сергій Томіленко. – Альтернативні пересувні відділення – поштові автомобілі – мають нестабільний графік, що викликає незадоволення селян. І результатом обурення споживачів може стати відмова від передплати місцевих та національних газет, що найбільше зараз турбує журналістів-газетярів.
Зокрема, у НСЖУ інформують, що на прикладі великого села Дібрівне Городнянського району поштова реформа означає наступне: поштове відділення закривається, завідуючій сільською поштою запропонували перевестись у далекий район області, торгівля конвертами і газетами зупинилася, автомобіль – поштове відділення – приїхав у село не о 8-30 ранку, як орієнтували селян, а після 11-00, коли розлючена черга споживачів розійшлася.
- Раніше було прекрасно, дівчата привозять пенсію, газети, ми ще в них купляли продукти із поваги через те, що вони їх возять. А зараз, щоб отримати пенсію, мені потрібно приходити і чекати годинами. Наших поштарок виганяють з роботи, а чужих присилають. Я раніше 5 газет переплачував, а зараз буду тільки одну, бо не вірю, що їх будуть вчасно привозити, – розповідає пенсіонер із Дібрівного Ростислав Маклюк.
Редактор міськрайонної газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш, як і її колеги з інших районів Чернігівщини, констатують, що вже втратили частину передплатних тиражів. А з вересня, коли пройде масове звільнення працівників ліквідованих сільських відділень, селяни можуть припинити поновлювати передплату на місцеві та національні газети.
- Гендиректору «Укрпошти» не завадило би побувати у таких селах i на власнi очi й вуха побачити й почути те, що ми бачимо й вислуховуємо щодня, - обурюється Світлана Томаш.
Хвилюваннями щодо втілення нової реформи пояснює нинішні нарікання генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський. І коментуючи у мережі Фейсбук обурення газетярів, він звинуватив керівників друкованих ЗМІ у невмінні «писати цікаво»:
- Є помилки, є саботаж з боку частини персоналу. Є хвилювання що до нового проекту, тому чекають на автівки. Все це можна спокійно виправити, - зазначає Ігор Смілянський. - Навчіться писати в газетах щось цікаве, щоб Вас читали, розміщуйте достатньо реклами і можете зменшувати вартість для клієнтів. А писати всяку пургу і очікувати що буде щастя за рахунок Укрпошти і відсутності сучасних каналів зв’язку - це не стратегія.
Директор департаменту з управління тиражем ПрАТ "Сьогодні Мультимедіа", член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко наголошує, що «в «Укрпошти» проблеми не в економіці, а в організації ефективних бізнес-процесів. Постійно щось скорочуючи загальний результат діяльності поштового оператора лише погіршуватиметься».
У НСЖУ зазначають, що продовжуватимуть закликати Уряд та Президента відреагувати на масові претензії редакцій газет та українських читачів на непартнерські дії керівництва ПАТ «Укрпошта»:
- Реформи поштової галузі потрібно робити, прораховуючи наслідки для держави. А зараз відбуваються згубні для інформаційного простору зміни. І супроводжуються вони неприхованим презирством до журналістів з боку гендиректора «Укрпошти», - підкреслює голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.