Вести бізнес у Чернігові – значить платити податки, у тому числі – за землю
Одне із головних завдань Управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради – створювати умови для наповнення міського бюджету за рахунок сплати податку на землю та за оренду землі. Звіт про роботу цієї служби заслухали 9 серпня на ранковій нараді у Чернігівській міській раді.

Загалом за 2018 рік за земельними платежами до міського бюджету надійшло 88,8 млн грн. Найбільші платники за землю у Чернігові – ТОВ Фірма «ТехНова», ДТГО «Південно-Західна залізниця», ПАТ «Укрателеком», ПАТ «Чернігівобленерго».
Триває спільна робота з органами фіскальної служби зі стягнення заборгованості, а також збитків за користування земельними ділянками без правовстановлюючих документів. Цими питаннями займається Комісія з визначення розміру збитків, заподіяних власниками землі та землекористувачами.
Так, за підсумками 2017 року – І половини 2018 року рішеннями виконавчого комітету міської ради затверджено 64 акти на суму 27,2 млн грн. У 2018 році із цих коштів вдалося спрямувати до міського бюджету 3,2 млн грн. До кінця року очікується ще 2,2 млн грн, які сплатять фізичні та юридичні особи без судових процесів.
З іншого боку, в судах на розгляді перебуває 19 справ щодо збитків на суму 7,8 млн грн. По частині боржників триває процедура досудового врегулювання спору, або ж строк сплати визначеної суми збитків ще не настав.
Деякі підприємства навмисно ініціюють судові процеси по оскарженню рішень виконавчого комітету по нарахуванню суми збитків. Позивачами по таких справах є: ПАТ «ЧРМЗ «Жовтневий молот» (1 млн 811 тис грн), ТОВ «Творчий кластер «Ремзавод» (802,6 тис грн), - ТОВ «Відродження старого міста» (566,8 тис грн).
Управління земельних ресурсів тривалий час працювало над відшкодуванням збитків щодо несплати земельного податку по підприємству ПрАТ «Чексіл-автосервіс». Наразі сума збитків обраховується більше як 11 млн грн.
- Ми готові до діалогу з підприємствами, які мають борги. Але коли земельний податок не сплачується з 2014 року – це неприпустимо, - зауважив міський голова Владислав Атрошенко, доручивши готувати позов проти ПрАТ «Чексіл-автосервіс» до суду.
До речі, у Чернігові є суб’єкти господарювання, які використовують земельні ділянки без договорів оренди. Щодо 42 таких випадків готуються відповідні рішення.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.