Всі тарифи мають бути економічно обґрунтовані, щоб люди розуміли, скільки сплачують вони і скільки - бюджет
Всі тарифи на будь-які послуги комунальних підприємств мають бути не занижені, а економічно обґрунтовані. Навіть якщо йдеться про соціальні послуги, за які чернігівці (враховуючи рівень зарплат у нашому місті) сьогодні не сплачуватимуть повну реальну ціну. У таких випадках з бюджету треба компенсувати частину вартості послуги, але людям все одно треба показувати об’єктивні цифри – скільки насправді коштують ці роботи, скільки з цієї суми сплачують вони і скільки - бюджет.

Про це говорив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 липня на засіданні виконкому міської ради.
Питання виникло у зв’язку з затвердженням тарифів для КП «Зеленбуд» на послуги з комісійного обстеження зелених насаджень. Як з’ясувалося, в цих тарифах враховані не всі витрати підприємства на послугу, тобто об’єктивно вони – нижче собівартості. Але ж повністю економічно обґрунтований тариф був би занадто високим для бюджету пересічного чернігівця.
Владислав Атрошенко:
- Я не заперечую: нам потрібно враховувати платоспроможність громадян. Але абсолютно всі тарифи повинні бути окупними. У разі, якщо будемо виходити на ситуацію, коли громадяни не спроможні за цим тарифом заплатити, я вважаю, що ми повинні в бюджеті міста виділити певну кількість коштів на покриття різниці тарифу. І чітко говорити громаді, скільки додаємо з бюджету. Про це треба звітувати, щоби люди це чітко розуміли.
Сьогодні вони не розуміють, що в них, наприклад, сміття вивозиться по збитковому тарифу. Вони розуміють тільки те, що це дорого їм. Тарифоутворення – дуже делікатне питання, де ми обов’язково повинні враховувати можливість людей заплатити. Але в разі їх неспроможності ми повинні показувати, що собівартість послуги, наприклад, 500 гривень, 377 у нас тариф, а решта покривається з місцевого бюджету.
На переконання міського голови, така система є економічно більш правильною та сприятиме кращому розумінню того, куди спрямовуються кошти громади.
При такій системі в діяльності комунальних підприємств повинно бути чітко розділено: скільки коштів витрачається ними на виконання тих робіт, які потрібні всьому суспільству і які бюджет оплачує повністю, а скільки – на послуги, і хто в яких пропорціях відшкодовує вартість цих послуг. А вони, в свою чергу, повинні мати чітко прораховану собівартість. І ця цифра на всі роботи по всіх КП має чітко доводитися до громади.
- Зараз у нас деякі тарифи існують лише «щоб ми трошки щось покривали». Але тариф – це поняття суто господарське. Це більше до управління економіки питання, - зазначив міський голова. - Який при цьому буде тариф для населення – інше, окреме питання, але люди мають розуміти, яку частину реальної вартості послуги вони сплачують.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.