Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 липня, 00:40:07

Всі тарифи мають бути економічно обґрунтовані, щоб люди розуміли, скільки сплачують вони і скільки - бюджет

21.07.2018   13:25

Всі тарифи на будь-які послуги комунальних підприємств мають бути не занижені, а економічно обґрунтовані. Навіть якщо йдеться про соціальні послуги, за які чернігівці (враховуючи рівень зарплат у нашому місті) сьогодні не сплачуватимуть повну реальну ціну. У таких випадках з бюджету треба компенсувати частину вартості послуги, але людям все одно треба показувати об’єктивні цифри – скільки насправді коштують ці роботи, скільки з цієї суми сплачують вони і скільки - бюджет.

Про це говорив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 липня на засіданні виконкому міської ради.

Питання виникло у зв’язку з затвердженням тарифів для КП «Зеленбуд» на послуги з комісійного обстеження зелених насаджень. Як з’ясувалося, в цих тарифах враховані не всі витрати підприємства на послугу, тобто об’єктивно вони – нижче собівартості. Але ж повністю економічно обґрунтований тариф був би занадто високим для бюджету пересічного чернігівця.

Владислав Атрошенко:

- Я не заперечую: нам потрібно враховувати платоспроможність громадян. Але абсолютно всі тарифи повинні бути окупними. У разі, якщо будемо виходити на ситуацію, коли громадяни не спроможні за цим тарифом заплатити, я вважаю, що ми повинні в бюджеті міста виділити певну кількість коштів на покриття різниці тарифу. І чітко говорити громаді, скільки додаємо з бюджету. Про це треба звітувати, щоби люди це чітко розуміли.

Сьогодні вони не розуміють, що в них, наприклад, сміття вивозиться по збитковому тарифу. Вони розуміють тільки те, що це дорого їм. Тарифоутворення – дуже делікатне питання, де ми обов’язково повинні враховувати можливість людей заплатити. Але в разі їх неспроможності ми повинні показувати, що собівартість послуги, наприклад,  500 гривень, 377 у нас тариф, а решта покривається з місцевого бюджету.

На переконання міського голови, така система є економічно більш правильною та сприятиме кращому розумінню того, куди спрямовуються кошти громади.

При такій системі в діяльності комунальних підприємств повинно бути чітко розділено: скільки коштів витрачається ними на виконання тих робіт, які потрібні всьому суспільству і які бюджет оплачує повністю, а скільки – на послуги, і хто в яких пропорціях відшкодовує вартість цих послуг.  А вони, в свою чергу, повинні мати чітко прораховану собівартість. І ця цифра на всі роботи по всіх КП має чітко доводитися до громади.

- Зараз у нас деякі тарифи існують лише «щоб ми трошки щось покривали». Але тариф – це поняття суто господарське. Це більше до управління економіки питання, - зазначив міський голова. - Який при цьому буде тариф для населення – інше, окреме питання, але люди мають розуміти, яку частину реальної вартості послуги вони сплачують.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Поліція Корюківського району за півроку відкрила 8 проваджень та склала майже 300 адмінпротоколів

Поліція Корюківського району за півроку відкрила 8 проваджень та склала майже 300 адмінпротоколів 18:14

Від початку року співробітники Корюківського районного відділу поліції відпрацювали 343 повідомлення про вчинення домашнього насильства. Складено 295 адміністративних протоколів та винесено 48 термінових заборонних приписів стосовно кривдників.

Поліція Чернігівщини збільшила кількість патрульних екіпажів на найбільш аварійних ділянках доріг

Поліція Чернігівщини збільшила кількість патрульних екіпажів на найбільш аварійних ділянках доріг 18:10

Насамперед, збільшиться кількість екіпажів Управління патрульної поліції та груп реагування патрульної поліції ГУНП в Чернігівській області на трасах міжнародного значення М01 "Київ — Чернігів — Нові Яриловичі" та М02 "Кіпті — Глухів — Бачівськ".

Навчання для редакторів та журналістів локальних медіа

Навчання для редакторів та журналістів локальних медіа 18:06

У рамках проєкту «Підтримка локальних медіа у Чернігівській області» громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» запрошує редакторів та журналістів місцевих ЗМІ регіону (друковані, он-лайн, радіо та ТБ-канали) пройти навчання із підвищення професійної майстерності.

До Дня працівників торгівлі

До Дня працівників торгівлі 17:59

Традиційно в останню неділю липня відзначатимуть своє професійне свято працівники торгівлі, де працює майже кожен четвертий зайнятий в економіці Чернігівської області у віці від 15 до 70 років, або 95 тис. осіб.

СБУ повідомила про підозру першому із топчиновників Держгеокадастру, який причетний до масштабного розкрадання земель

СБУ повідомила про підозру першому із топчиновників Держгеокадастру, який причетний до масштабного розкрадання земель 17:46

Кіберфахівці СБУ продовжують системно боротися із розкраданням сільськогосподарських земель в Україні. Після виявлення схеми навесні цього року, перший топпосадовець Держгеокадастру уже отримав повідомлення про підозру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини