Про захист прав та інтересів дітей – на тренінгу для працівників служб у справах дітей об’єднаних територіальних громад
У процесі реформування системи місцевого самоврядування і створення ОТГ на виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад як органів опіки та піклування передано значний обсяг повноважень стосовно захисту прав та інтересів дітей. Практична реалізація цих завдань забезпечується службами у справах дітей, які мають функціонувати на території громад.

Для спеціалістів таких новостворених служб два дні поспіль у Чернігові триває тренінг «Механізми захисту прав та інтересів дитини». Представники офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Чорна та Валентина Михайленко навчають, як приймати рішення в найкращих інтересах дитини.
Начальник Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Людмила Зеленько на початку тренінгу наголосила на важливості професійного підходу до вирішення всіх питань, пов’язаних із захистом прав та інтересів дітей, адже за кожним рішенням – життя конкретної дитини.
У ході заходу висвітлені основі положення міжнародного та національного законодавства у сфері охорони дитинства, підстави надання дітям статусу дитини-сироти й дитини, позбавленої батьківського піклування, та постановки та облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також мова йшла про форми влаштування таких дітей, порядок розв’язання спорів між батьками щодо участі у вихованні та визначенні місця проживання дітей тощо.
Під час практичних завдань, складених на основі звернень громадян до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, учасники навчання мали можливість проаналізувати ситуації, визначити алгоритм дій органів опіки та піклування, спрямованих на захист прав дітей.
Учасники тренінгу також отримали компетентні консультації та поради щодо розв’язання складних ситуацій, які виникають у практичній діяльності.
Тренінг проводиться в рамках реалізації проекту «Сприяння діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на регіональному рівні», який реалізовується у співпраці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з Програмою розвитку ООН в Україні.
Довідково.
У складі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад Чернігівщини розпочали функціонування 17 служб у справах дітей: Носівська, Ічнянська, Менська, Остерська та Батуринська міські, Коропська, Любецька, Лосинівська селищні та Мринська, Вертіївська, Плисківська, Кіптівська, Малодівицька, Линовицька, Іванівська, Кіптівська, Височанська сільські.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.