Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 21:54:30

Про захист прав та інтересів дітей – на тренінгу для працівників служб у справах дітей об’єднаних територіальних громад

19.07.2018   09:36Агенцiя

У процесі реформування системи місцевого самоврядування і створення ОТГ на виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад як органів опіки та піклування передано значний обсяг повноважень стосовно захисту прав та інтересів дітей. Практична реалізація цих завдань забезпечується службами у справах дітей, які мають функціонувати на території громад.

Для спеціалістів таких новостворених служб два дні поспіль у Чернігові триває тренінг «Механізми захисту прав та інтересів дитини». Представники офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Чорна та Валентина Михайленко навчають, як приймати рішення в найкращих інтересах дитини.

Начальник Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Людмила Зеленько на початку тренінгу наголосила на важливості професійного підходу до вирішення всіх питань, пов’язаних із захистом прав та інтересів дітей, адже за кожним рішенням – життя конкретної дитини.

У ході заходу висвітлені основі положення міжнародного та національного законодавства у сфері охорони дитинства, підстави надання дітям статусу дитини-сироти й дитини, позбавленої батьківського піклування, та постановки та облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також мова йшла про форми влаштування таких дітей, порядок розв’язання спорів між батьками щодо участі у вихованні та визначенні місця проживання дітей тощо.

Під час практичних завдань, складених на основі звернень громадян до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, учасники навчання мали можливість проаналізувати ситуації, визначити алгоритм дій органів опіки та піклування, спрямованих на захист прав дітей.

Учасники тренінгу також отримали компетентні консультації та поради щодо розв’язання складних ситуацій, які виникають у практичній діяльності.

Тренінг проводиться в рамках реалізації проекту «Сприяння діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на регіональному рівні», який реалізовується у співпраці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з Програмою розвитку ООН в Україні.

 
Довідково.
У складі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад Чернігівщини розпочали функціонування 17 служб у справах дітей: Носівська, Ічнянська, Менська, Остерська та Батуринська міські, Коропська, Любецька, Лосинівська селищні та Мринська, Вертіївська, Плисківська, Кіптівська, Малодівицька, Линовицька, Іванівська, Кіптівська, Височанська сільські.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.