Що зміниться для українців з 1 червня?
В Україні 1 червня традиційно почнуть діяти нові закони та правила, відповідно до яких на мешканців чекають зміни.

В Україні у червні 2018 може зрости ціна на газ для населення, а також посилиться відповідальність за несплату боргів за комунальні послуги.
В Україні з 1 червня посвідку на постійне проживання видаватимуть у формі ID-картки. Уряд затвердив новий зразок бланка посвідки на постійне проживання та порядок її оформлення і видачі. Постанову ухвалено на виконання вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» задля запровадження оформлення і видачі іноземцям та особам без громадянства посвідки на постійне проживання у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.
Посвідка на постійне проживання, що не містить безконтактного електронного носія, оформлена та видана на підставі документів, поданих до 1 червня 2018 року, є чинною протягом строку, на який її було видано. Як відомо, Кабінет Міністрів заборонив оформляти паспорт громадянина України у формі книжки, ухваливши відповідну постанову «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 p».
Також у червні відповідальність за непогашену комунальну заборгованість стане жорсткішою. З 10 червня 2018 року набуває чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги», в рамках якого посилиться відповідальність споживача за непогашену заборгованість. Закон передбачає нарахування пені за кожний день її прострочення, обмеження та припинення надання послуги в цілому.
Нацбанк з 1 червня почне впровадження нового нормативу для банків – коефіцієнта покриття ліквідністю. LCR відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності, характерних для кризових періодів, коли відбувається значний відплив коштів клієнтів.
З 1 червня Міносвіти планує здійснювати ліцензування освітньої діяльності вищих навчальних закладів виключно в електронному вигляді. Ліцензійні справи реєструватимуть у порядку надходження їх до Міносвіти згідно з електронною чергою.
Крім того, у галузі освіти Кабінет Міністрів України збільшив преміальні Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» – переможці отримуватимуть по п’ять мінімальних заробітних плат. Постанова набуває чинності з 1 червня 2018 року.
Також у червні зросте вартість залізничних квитків, адже «Укрзалізниця» з 30 травня підвищила тарифи на залізничні пасажирські перевезення на 12% на всі напрямки. Як відомо, «Укрзалізниця» планувала підвищити тарифи на пасажирські перевезення з 1 квітня, проте цього не сталося через те, що відповідний наказ не пройшов усі рівні узгодження. Проектом наказу передбачено проведення індексації тарифів на перевезення пасажирів у два етапи по 12%. Другий етап має відбутися з 1 жовтня.
На кордоні України з першого дня літа вимагатимуть новий документ для перевезення домашніх тварин. Тепер це можна буде зробити, маючи ветеринарно-санітарний паспорт на домашню тварину встановленого зразка. У Держпродспоживслужбі посилаються на наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 1 серпня 2014 року №288, зареєстрований у Мін’юсті 03.10.2014 за №1202/25979. Згідно з документом, було змінено правила заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимоги до їхнього обліку, зокрема щодо визначення єдиної форми бланка ветеринарно-санітарного паспорта на домашніх собак і кішок. Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є: 1) клінічний огляд тварини; 2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби, залежно від виду тварини).
Видачу ветеринарного паспорта на домашню тварину передбачено Законом України «Про ветеринарну медицину». Цю послугу надають Держпродспоживслужба, органи й установи, що належать до сфери її управління. Розмір плати за надання адміністративної документа затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641. Вартість оформлення документа становить 51 грн 29 коп.
Укрпошта має намір запустити пілотний проект пересувного відділення з 1 червня. Перший пілотний проект поїде на Чернігівщину.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).