Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 16:01:25

Місцеві громади хочуть більше волі

04.07.2012   14:23Агенцiя

Як Конституція України може розвивати місцеве самоврядування з‘ясовували учасники круглого столу на однойменну тематику. Захід відбувся у прес-клубі “Експертна думка”. На думку експертів і політологів, Конституція в нас хороша, але далеко не ідеальна. Бо ті повноваження, якими вона наділила місцеву громаду, досить обмежені, а тому не дають можливості розвивати регіони.

Геннадій Максак, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень:
– Візьмемо, як приклад, статтю 140 11-го розділу Конституції, який присвячений саме місцевому самоврядуванню. Стаття гласить, що місцеве самоврядування здійснюється громадою або самим місцевим самоврядуванням. Однак у який самий спосіб – невідомо. Інший нюанс: важелі впливу на місцеві громади здійснюються з центру, зокрема, за допомогою податків та зборів. Бо вони не є формуючою частиною місцевого бюджету. Всі гроші йдуть в центр, відтак держава згори комусь на щось гроші дає, а комусь ні. Як наслідок, отримуємо механізм тиску на регіони.

Із Геннадієм Максаком згоден і депутат Чернігівської міської ради Олег Русін:
– Наприклад, якщо ти цього року заробив добре і перевиконав планові показники, то потім прийдуть фіскальні органи і цю різницю заберуть до центру. А якщо заробив мало – то спрацює дотаційна система. Тому, вважаю, повноваження місцевих рад треба переглядати.

Але цю непросту ситуацію можна і треба виправляти, переконані учасники дискусії. Зокрема, зарадити тут може зміна закону про вибори. А саме повернення до змішаної виборчої системи. Бо завдяки їй місцева громада матиме більше можливостей впливу на свого представника у парламенті, а це відкриває нові горизонти для розширення представництва регіонів у Верховній Раді.

Депутат Чернігівської міської ради Олександр Шкурат вважає, що цією можливістю чернігівці мають скористатися:
– Передусім нам потрібен хороший лобіст наших інтересів. А депутат-мажоритарник – це не представник закритого списку партій, це людина, яка живе тут і бере на себе відповідальність за регіон. Це людина, яка діятиме за попередньо озвученою програмою. Відтак, якщо з цього документу щось не буде виконуватись – з депутата можна буде спитати: чому це так, а це чому ні. Тому, сподіваюся, що мажоритарна система дозволить нашій громаді привести до парламенту людей із великим господарським досвідом, людей-практиків, які розуміють як працює система місцевого самоврядування. Бо, як ми знаємо, чимало проблем Чернігова можна вирішити тільки за фінансової підтримки державного бюджету. Однак про чернігівців у центрі згадують не часто. І це потрібно змінити.

Тому, переконані експерти круглого столу, і громаді, і майбутнім кандидатам у народні депутати треба максимально використати ті плюси, які дає змішана виборча система. В результаті, досвід народних оборанців та залучення до процесу прийняття рішень фахової громадськості допоможуть внести до Конституції ті конструктивні зміни, яких сьогодні потребує місцеве самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини