Сергій Березенко: "Декларація - то не догма. За потреби ви можете з легкістю змінити сімейного лікаря"
В Україні вже кілька тижнів поспіль іде кампанія з підписання декларацій із сімейними лікарями.

Хтось із чернігівців одразу оформив усі необхідні папери, деякі навіть у соціальних мережах відверто саботують цей процес та інших закликають до цього.
Тому народний депутат і один з авторів медичної реформи Сергій Березенко закликає чернігівців, перш ніж вдаватися до будь-яких закликів у публічному просторі, бодай ознайомитися з процедурою, прийти до лікарні й поспілкуватися з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром за необхідності. І тільки потім робити висновки.
«Нині лише в Києві зареєстровано майже 1370 сімейних лікарів, а в Чернігові їх десь удесятеро менше. За інформацією системи «еHealth», у нашій області 32 медичні заклади й 352 сімейні лікарі загалом. Кожен житель міста може укласти декларацію, попередньо записавшись до лікаря через електронну систему запису або просто прийти на прийом без запису. У черзі чекати не треба. Інший нюанс щодо прописки. Часто можна почути скарги пацієнтів на те, що лікарі за звичкою відмовляють у підписанні через територіальні принципи — мовляв, людина далеко живе та й ніколи в цій лікарні не обслуговувалася. Нагадую: головним тут є чинник бажання самого пацієнта. Не прописка, не те, де лежить медична картка, чи ще щось. Ви маєте право обслуговуватися там, де хочете. У разі відмови пишіть заяву на ім’я головного лікаря чи міського управління охорони здоров’я, — розповідає народний обранець. — Вибір сімейного лікаря — це надзвичайно важливий крок. Його варто робити усвідомлено. Бо в площині медреформи цей фахівець — базове підґрунтя, на якому триматиметься здоров’я всієї нації. Він не тільки видаватиме рецепти на медичні препарати, а й стежитиме за вашим здоров’ям щодня і на перспективу. І коли у вас підскочить тиск, то телефонувати треба вже не у «швидку», а до свого лікаря, який проконсультує телефоном (або приїде додому) і порадить, що варто зробити, щоб полегшало.
І ще необхідно пам’ятати таке: підписуючи декларацію з обраним лікарем, ви повідомляєте державі через Національну службу охорони здоров’я (НСЗУ), що гроші за ваше обслуговування повинні надходити саме до цього медзакладу. Тому декларація фактично є формою заяви. Її не потрібно перепідписувати: право діє доти, поки ви не вирішите змінити свого лікаря. Це ви теж можете зробити будь-коли за власним бажанням».
Нагадуємо: для того, щоб укласти договір із лікарем, вам при собі потрібно мати оригінали паспорта, ідентифікаційного номера та мобільний телефон. За інформацією порталу «еHealth», станом на 16 квітня в Чернігівській області підписали понад 13100 декларацій. Це вдвічі більше, ніж у сусідній Київській області.
PR
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).