Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 червня, 08:52:09

Питання взаємовигідного двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю обговорили в облдержадміністрації

04.04.2018   09:40Агенцiя

Питання взаємовигідного двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю обговорили в облдержадміністрації під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом.

Заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова у своєму вітальному слові підкреслила, що Білорусь та Україну пов’язують давні культурні й економічні зв’язки, тож надзвичайно важливо і сьогодні так вибудовувати взаємини між двома країнами, щоб і надалі відчувати повне порозуміння.

Ігор Сокол, у свою чергу, акцентував на тому, що економічні та культурні відносини між Україною та Білоруссю виходять на новий рівень: зміцнюються та розширюють діапазон. Тільки протягом минулого року відбулися три особисті зустрічі президентів Порошенка та Лукашенка. В результаті було поставлено доволі амбітну економічну мету: відновити товарообіг між нашими країнами до рівня 2012 року, коли він становив близько 8 мільярдів доларів. І це при тому, що минулого року цей показник склав 4,6 мільярда доларів, тобто майже вдвічі менше.

Щоб стимулювати виробників з обох країн активніше виходити на ринки сусідньої держави, як в Україні, так і в Білорусі проводяться численні форуми та виставки продукції, де можна знайти нових економічних партнерів.

Значну увагу під час зустрічі було приділено міжрегіональним зв’язкам як вагомій складовій міждержавних відносин. Так, за інформацією в.о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександри Хомик, Чернігівська область має домовленість про економічну співпрацю з Могильовською, Вітєбською, Мінською, Брестською та Гродненською областями Білорусі. Невдовзі аналогічну угоду буде укладено й із сусідньою Гомельською областю.

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відзначив важливість реалізації проектів транскордонного співробітництва та високий рівень співпраці між прикордонними службами обох держав. А Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив на готовності міської влади вивчити можливості використання в Чернігові електробусів білоруського виробництва.

Проте під час зустрічі розмова неодноразово поверталася від економічних до культурних зв’язків, що існують між Україною та Білоруссю протягом тривалого часу. Митці обох країн — бажані гості у своїх сусідів, активні учасники мистецьких фестивалів та конкурсів.

— Звернення мовою культури досягає розуму і серця людини швидше, ніж будь-що інше, — зауважив Ігор Сокол. Під час свого перебування в Чернігові він передав білоруські національні костюми членам обласного білоруського національного культурного товариства «Сябри».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини