Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:33:48

У міському парку перепоховано 11 воїнів часів Великої Вітчизняної війни

30.10.2011   11:54Агенцiя

Останки 11 воїнів, що загинули у 41 році сьогодні урочисто перепоховали у міському парку. Близько сотні н.-сіверців та гостей міста прийшли до братської могили, аби віддати данину пам’яті воїнам, які загинули, захищаючи наше рідне місто, та помолитися за їх світлі душі.

Працівники обласного пошукового клубу “Патріот” за 10 років своєї роботи знайшли останки більше сотні воїнів, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. Одинадцятьох з них нещодавно знайдено на території району.

Олександр Світличний – голова пошукового клубу “Патріот”: “Сьогодні будемо ховати одинадцять бійців, які загинули в 1941 році. Прізвища трьох встановлені. Всі вони родом з Сибиру, з Єкатиринбурзької області.”

Олександр Миколайович зазначив, що кожен воїн, який загинув, захищаючи рідну землю, повинен мати гідне місце поховання, адже їм ми завдячуємо своїм життям. У день визволення від фашистських загарбників 11 бійців, які загинули, захищаючи наше рідне місто, були урочисто перепоховані. Міський голова Сергій Пунтус відкрив мітинг з нагоди перепоховання солдатів-визволителів.

Сергій Пунтус – міський голова: “Війна нагадує про себе тисячами обелісків та братських могил, вони святиня нашої пам’яті. І сьогодні ми зібралися, щоб відкрити в нашому місті ще одну святиню, поховати одинадцять солдатів-визволителів, які загинули в боях за визволення нашого міста.”

Імена воїнів, які вдалося встановити, будуть занесені до національної книги пам’яті, зазначив перший заступник голови Новгород-Сіверської РДА Іван Гавриленко. Проте люди також повинні пам’ятати та шанувати пам’ять тих, хто для історії назавжди залишиться невідомим солдатом.

Іван Гавриленко – перший заступник голови райдержадміністрації: “Велика Вітчизняна війна навіки вкарбована в історичну та генетичну пам’ять українського народу. Ми свято зберігаємо пам’ять про події минулої війни, про її учасників і жертв, які загинули під час тих буреломних подій. Проте історя зберегла імена далеко не всіх, багато з них і до нашого часу залишаються невідомими. Пам’янемо сьогодні всіх жертв тієї страшної війни, ми згадуємо минуле, але думаємо про сьогодення і завтрашній день. Пам’ять про війну та її жертв не розділяє, а об’єднує наше суспільство. Схиляємо голови перед жертвами війни і пам’ятаємо, що наше майбутнє залежить від кожного з нас. Світла їи пам’ять.”

Представники влади подякували працівникам пошукового клубу “Патріот” за їх роботу, важливу не тільки для суспільства, а і для совісті кожної людини. В свою чергу пошуківці передали музею свої знахідки, які допомогли встановити імена героїв-визволителів. Велика Вітчизняна війна закінчилась більше 60 років тому, але, на жаль, ми не можемо віддати почесті всім, хто загинув, адже не знаємо всіх місць поховань. З такими словами звернувся до присутніх військовий комісар Олег Отрощенко. Багато говорили цього дня про воїнів-визволителів рідного краю, про їх героїчні вчинки, самопожертву заради майбутніх поколінь. І ми це повинні пам’ятати. Присутні на перепохованні схилили голови перед відомими і безіменними жертвами війни, помолилися за їх світлі душі. Отець Моісей відслужив панахиду. Після неї труни з останками опустили в землю, присутні попрощалися з героями.

Автор О.Лельотко

http://www.trksiver.com.ua/component/content/article/1-newsraionu/301-perepohovannja.html

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.