Шлях, доброзичливий до дитини
Щорічно, починаючи з 2006 року в жовтні-листопаді проводиться Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

На виконання Спільного плану дій щодо співпраці між МОЗ України та Дитячим фондом ООН/ЮНІСЕФ на 2011 рік в м. Чернігові та Чернігівській області з 31 жовтня по 6 листопада 2011 року буде проведено Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування під гаслом “Розкажіть мені про грудне вигодовування” .
Дослідження доводять, що найкращий спосіб вигодовування дітей – це початок грудного вигодовування протягом першої півгодини життя, виключно грудне вигодовування до 6-ти місяців та продовження грудного вигодовування до двох років та більше.
Грудне вигодовування має позитивні коротко- та довготривалі наслідки для здоров’я дітей та матерів.
Крім того, воно сприяє досягненню мети тисячоліття, а саме зниження дитячої смертності та покращення здоров’я матерів.
Розвиваючи ідею підтримки лактації та грудного вигодовування, ВООЗ та ЮНІСЕФ у 1991 році виступили з ініціативою “Лікарня, доброзичлива до дитини”.
Ініціатива “Лікарня, доброзичлива до дитини” перетворилась в міжнародний феномен, який залучає інші міжнародні організації працівників охорони здоров’я, представників правових організацій, а також матерів до підтримки грудного вигодовування у багатьох країнах.
Близько 15 000 лікувальних закладів у світі в результаті безкомпромісного відбору одержали почесне право називатись „Лікарня, доброзичлива до дитини”, що досягли значних успіхів:
– покращились показники здоров’я батьків і новонароджених;
– знизилась частота гнійно-септичних захворювань серед новонароджених;
– зникли вогнища кишкових інфекцій серед новонароджених.
З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я матері та дитини України широко впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ “Лікарня, доброзичлива до дитини”, яка передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах, а саме – індивідуальні пологи, участь та психологічна підтримка породіллі членами родини, індивідуальне перебування матері та дитини, методична та інформаційна підтримка матерів і новонароджених щодо грудного вигодовування.
Пологові зали, орієнтовані на проведення партнерських пологів, створені в усіх родопомічних закладах, сертифікованих на відповідність статусу „Лікарня, доброзичлива до дитини”.
В акушерських стаціонарах та в стаціонарних відділеннях педіатричного профілю створено умови для спільного перебування матері та дитини.
У м. Чернігові та Чернігівській області в 2003 році розпочато сертифікацію родопомічних закладів, відповідних до статусу “Лікарня, доброзичлива до дитини”. На сьогодні цей статус присвоєно 15 закладам охорони здоров’я.
Пологовий будинок Чернігівської міської ради – перший родопомічний заклад, якому присвоєно статус „ Лікарня, доброзичлива до дитини”. Отримали такий статус наступні медичні заклади: Чернігівська обласна дитяча лікарня, Чернігівські дитячі поліклініки № 1 та № 2, Менська, Городнянська, Новгород-Сіверська, Бобровицька, Щорська, Чернігівська, Ічнянська, Куликівська, Ніжинська ЦРЛ, Ніжинський пологовий будинок, міська лікарня м. Прилуки.
Питома вага сертифікованих родопомічних закладів м. Чернігова та Чернігівської області становить 48%.
Питома вага дітей, які народились в родопомічних закладах, сертифікованих на відповідність статусу „Лікарня, доброзичлива до дитини” збільшилась. Завдяки впровадженню сучасних перинатальних технологій, покращилось здоров’я матерів та дітей м. Чернігова, а саме зменшилась захворюваність новонароджених на шлунково-кишкові інфекції, збільшився рівень дітей на виключно грудному вигодовуванні до 6 місяців.
В результаті підтримки Ініціативи “Лікарня, доброзичлива до дитини” в Чернігові, Чернігівській області підвищилось розповсюдження та тривалість грудного вигодовування, покращились показники здоров’я дітей першого року життя. Високі досягнення жінками успіхів у грудному вигодовуванні – це безперечна запорука покращення здоров’я дітей протягом всього життєвого циклу.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).