Громадянське суспільство в нових умовах: виклики, проблеми, перспективи
31 січня у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбувся круглий стіл "Громадянське суспільство в нових умовах: виклики, проблеми, перспективи".

Організаторами круглого столу виступили Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.
Руслан Кермач, політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва ознайомив учасників з результатами загальнонаціонального та експертного опитувань, проведених Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова.
Дослідження проведено з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту Міжнародного Фонду «Відродження».
Експерт повідомив, що відповідно з результатами дослідження, населення невисоко оцінює розвиток громадянського суспільства в Україні. Так, близько третини опитаних оцінили його рівень як середній, і стільки ж як загалом низький. 7% опитаних зазначають, що залучені до активної громадської діяльності, але 87% кажуть, що до неї не долучаються. Більше 85% опитаних не є членами жодних громадських об’єднань. Волонтерською діяльністю впродовж року займались близько 12% опитаних. Цей показник достатньо стабільний від початку моніторингу з 2012 року. Загальна сума, яку благодійники жертвували впродовж року, невисока. Понад половина опитаних, які відповіли на це запитання, жертвували загалом до 100 гривень і лише близько 10% – 500 гривень і більше.
Наталія Висіканець, менеджер проектів Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень акцентувала увагу, що зараз важко зрозуміти для кого працюють громадські організації. А пасивність населення насамперед пов’язана з відсутністю масштабної всеукраїнської ідеї, яка мобілізувала та об’єднувала. Також відсутній фаховий супровід у роботі громадських об’єднань.
Юрій Паперний, керівник ГО «Інформаційний центр» підкреслив, що 2017 рік був «пороговий» для громадських організацій, які проходили етап перереєстрації. І багато хто його не пройшов. Він також акцентував увагу на такому явищі, як сучасна політизація громадського сектору.
Депутат Чернігівської міської ради Регіна Гусак і керівник громадської організації «Жменя» взяла участь в обговоренні перспектив розвитку та сучасного стану громадських організацій на Чернігівщині, проаналізувавши відносини владних структур і громадського сектору.
Політичний оглядач Віктор Вініченко звернув увагу на мобілізаційний потенціал громадських організацій і проблеми, які разом з цим виникають. Він підкреслив, що найбільш ефективні інвестиції – це в людей, їх підготовку, і, насамперед, у навчання та виховання громадських активістів.
Також присутніми були обговорені недоліки розвитку громадського сектору в регіоні та ефективність сучасних форм ініціатив активного населення.
Прес-центр «Чернігівський вибір»
Останні новини Чернігівщини

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10
Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.