Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 січня, 15:04:01

Професійна державна служба України – пріоритет часу

20.06.2012   14:36

Такою була тема розмови напередодні Дня державної служби України на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово», що відбулося 19 червня за участю начальника Управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області Ірини Протченко.

Як повідомила Ірина Протченко, на сьогоднішній день статус державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування Чернігівщини мають 11,8 тис. осіб. В установах, на які поширюється дія Закону України «Про державну службу», працює близько 8,7 тис. осіб. При цьому кожен шостий державний службовець має вік до 27 років, кожен четвертий — від 28 до 34 років.

У 2012 році відбувається основний етап реформування державної служби, базою для якої є новий Закон України «Про державну службу», підписаний Президентом України Віктором Януковичем 10 січня 2012 року, та який набуває чинності з 1 січня 2013 року. Цей закон спрямований на створення сучасної правової бази для побудови в Україні професійної та ефективної державної служби.

Зокрема, як зазначила Ірина Протченко, закон містить низку принципових новацій, у тому числі — введення системної класифікації посад залежно від характеру та обсягу посадових обов’язків, єдині стандарти прийняття на службу, нові підходи до управління персоналом та оцінювання службової діяльності, новації у професійному навчанні державних службовців, оплаті праці, преміюванні та заохоченні, а також дисциплінарній та матеріальній відповідальності. Окрім того, запроваджено розмежування власне державної служби з політичною діяльністю.

Також у новому законі застосований новий підхід до класифікації посад. Якщо чинна редакція передбачає існування 7 категорій посад та 15 рангів державних службовців, то відповідно до нової редакції посади поділятимуться на п’ять груп, кожна з яких, у свою чергу, — на 4 підгрупи. Встановлюється 9 рангів державних службовців.

Зарахування посад до відповідних груп і підгруп відбуватиметься щоразу під час формування штатного розпису відповідно до характеру та обсягу посадових обов’язків, зокрема виконання керівних функцій, а також масштабу юрисдикції органу державної влади. Це дозволить встановити логічну і прозору систему оплати праці і подолати несправедливі міжпосадові, міжвідомчі та міжрегіональні розбіжності в заробітній платні державних службовців.

Також, як наголосила Ірина Протченко, введення в дію нового закону сприятиме запобіганню та протидії корупції серед чиновників. Зокрема, запроваджується надзвичайно важлива правова категорія — конфлікт інтересів. Встановлено обов’язок державного службовця запобігати виникненню такого конфлікту під час проходження державної служби, а невжиття передбачених законодавством заходів щодо усунення конфлікту інтересів вважається дисциплінарним проступком. Розширено перелік підстав для припинення державної служби у зв’язку з набранням законної сили рішення щодо притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення, наявністю відносин безпосередньої підпорядкованості близьких осіб.

Указом Президента України від 18 липня 2011 р. № 769 створено Національне агентство України з питань державної служби, як єдиний орган, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері державної служби. Основним завданням Нацдержслужби на 2012 рік є проведення комплексу заходів для повномасштабного введення в дію нового Закону України «Про державну службу», а саме розроблення проектів нормативно-правових актів, що регулюватимуть процедурні моменти його застосування.

Від початку перебування на посту Президента України Віктор Янукович постійно наголошував на необхідності визначення стратегічного бачення формування, професійного розвитку та раціонального використання кадрів, усіх трудових ресурсів України, цілей і пріоритетів кадрової діяльності, підкреслила Ірина Протченко. Ці наміри було реалізовано Указом Президента України від 1 лютого 2012 року № 45/2012, яким схвалено Стратегію державної кадрової політики на 2012–2020 роки.

Дана стратегія реалізуватиметься в три етапи та передбачає: розроблення та прийняття державної цільової програми щодо формування та реалізації державної кадрової політики, створення Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»; удосконалення механізмів детінізації ринку праці; впровадження електронного урядування; створення механізму залучення інвестицій у розвиток кадрового потенціалу.

Добір кандидатів до Президентського кадрового резерву здійснюється на конкурсній основі, причому до учасників конкурсу висуваються доволі високі вимоги. Так, до участі допускаються громадяни України, які:
• на день подання документів не досягли сорока років, відповідають установленим законом вимогам для вступу на державну службу;
• вільно володіють державною мовою та однією з мов Європейського Союзу;
• мають повну вищу освіту відповідно до пріоритетних сфер державного управління;
• мають стаж роботи не менше десяти років (у тому числі не менше п’яти років стажу державної служби чи служби в органах місцевого самоврядування, із них не менш як три роки на керівних посадах, чи не менше п’яти років стажу на керівних посадах у відповідних сферах соціально-економічного розвитку).

У 2012 році прийом документів від осіб, які бажають узяти участь у конкурсі з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву, здійснюється з 10 травня до 25 червня.
На сьогодні до Управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області вже надійшли заяви від охочих взяти участь в цьому проекті.  Ірина Протченко також детально зупинилася на проведенні в області Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» та  Всеукраїнської спартакіади серед державних службовців. Як вона зазначила, імена переможців ІІ туру конкурсу «Кращий державний службовець» будуть оголошені 21 червня в обласній державній адміністрації на урочистому зібранні до Дня державної служби.

Останні новини Чернігівщини

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).

Козелецькі медики отримали необхідне діагностичне обладнання

Козелецькі медики отримали необхідне діагностичне обладнання 11:44

Новий сучасний прилад - автоматичний гематологічний аналізатор - отримали медики КНП «Козелецький центр первинної медико-санітарної допомоги» за сприяння народних депутатів України від Чернігівщини.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини