У Мені побудують житло для медиків
Протягом тисячоліть люди, які рятують від хвороб і гоять рани, користуються любов’ю та повагою. Кожна третя неділя червня – День медичного працівника в Україні. Отже, 17 червня святкуватимуть і наші медики. Про їхні сподівання і проблеми, будні і досягнення розповідає головний лікар району, депутат обласної ради від Партії регіонів Петро Хомрач.

Петро Хомрач
Реалії
– В охороні здоров’я жителів району працюють понад 600 чоловік, – констатує Петро Петрович. – На жаль, не вистачає ще 38 лікарів. Та подібна ситуація склалася не лише у нас, а і в інших районах, і навіть у Чернігові та тих містах, де є медичні виші. Чому так? Відповідь проста – через низьку заробітну плату та невирішеність цілого ряду соціальних проблем професія втрачає престижність. Після закінчення вузів лікарі йдуть або в приватні структури, або в аптечний бізнес.
Виправити ситуацію може оновлення законодавчої бази, зобов’язання випускників медичних вишів, що навчалися за державний кошт, обов’язково відпрацювати певний період за місцем призначення.
На даний час навчаються 11 інтернів з Менщини, що дасть можливість в найближчі рік – два повністю забезпечити потребу в хірургах, травматологах, педіатрах, рентгенологах та фізіотерапевтах. Обласне управління охорони здоров’я обіцяє направити лікаря-анестезіолога, який закінчує інтернатуру вже в цьому році. Районною програмою “Житло для медиків” передбачено будівництво двох нових 2-поверхових будинків на чотири квартири кожний. Будівництво повинно розпочатися в цьому році, місцевою владою вже закладено початкову суму – 160 тисяч гривень.
Досягнення
Маємо одне з кращих пологових відділень в області. За сучасними стандартами відремонтовано будівлю гінекологічного відділення. Після переведення в підпорядкування ЦРЛ закладів сільської медицини проведено ремонт шести ФАПів, і ця робота продовжуватиметься і надалі.
Маємо на даний час 27 ФАПів, дві районні лікарні (Березна та Макошине) і чотири лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Всі вони функціонують на належному рівні. Тільки в нашому районі працюють шість фельдшерських бригад “швидкої допомоги” (в інших районах – по дві – три).
Не зважаючи на недостатнє фінансування, до серпня плануємо завершити будівництво фізіотерапевтичного кабінету, який обладнується сучасною апаратурою. Буде діяти зал лікувальної фізкультури з тренажерами. Адже пігулки та ін’єкції потрібно залишати на крайній випадок, а перевагу надавати профілактиці захворювань, що і можна буде зробити в даному відділенні.
Також на базі ЦРЛ впроваджено оперування катаракти із застосуванням найсучаснішої апаратури. Прооперовано вже більше ста хворих. На базі районної поліклініки почала працювати міжрайонна МСЕК, яка раніше знаходилася в Сосниці.
Перспективи
– У державі розпочато реформування медичної галузі, хоча робити це потрібно було набагато раніше, – розповідає Петро Хомрач. – Визначено чотири області: Дніпропетровська, Донецька, Вінницька і Київська, в яких реалізуються пілотні проекти. Але в нашому районі до виконання цієї роботи ми приступили ще 10 років тому, і всі проекти первинної ланки майже виконано. До кінця року створимо підрозділ сімейної медицини при районній поліклініці. Сімейний лікар, закріплений за конкретним населеним пунктом, буде в повній мірі відповідати за здоров’я людини, яка до нього звернулася. На курсах уже підготовлено 12 лікарів сімейної медицини, ними додатково вивчалися неврологія, дерматологія та інші фахи.
Питання по відкриттю госпітальних округів, про які говорили раніше і яке викликає різноманітні чутки, конкретно не стоїть на часі і буде вирішуватися значно пізніше. Петро Петрович запевнив, що Менщина має всі шанси для того, щоб база була створена саме у нашому районі.
– І найголовніше, – щиро посміхається головний лікар району, – усіма досягненнями я зобов’язаний нашому чудовому трудовому колективу. Щиро вітаю усіх медичних працівників Менщини та ветеранів охорони здоров’я із професійним святом! На усіх етапах історичного буття найгуманнішою, найпотрібнішою була праця лікаря. Складна, відповідальна, жертовна – вона завжди перебувала в зоні особливої уваги суспільства, адже у руках лікаря найцінніші дари людини – її здоров’я та життя.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.