Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 15:34:54

У Мені побудують житло для медиків

18.06.2012   07:57Агенцiя

Протягом тисячоліть люди, які рятують від хвороб і гоять рани, користуються любов’ю та повагою. Кожна третя неділя червня – День медичного працівника в Україні. Отже, 17 червня святкуватимуть і наші медики. Про їхні сподівання і проблеми, будні і досягнення розповідає головний лікар району, депутат обласної ради від Партії регіонів Петро Хомрач.

Петро Хомрач

Петро Хомрач


Реалії

– В охороні здоров’я жителів району працюють понад 600 чоловік, – констатує Петро Петрович. – На жаль, не вистачає ще 38 лікарів. Та подібна ситуація склалася не лише у нас, а і в інших районах, і навіть у Чернігові та тих містах, де є медичні виші. Чому так? Відповідь проста – через низьку заробітну плату та невирішеність цілого ряду соціальних проблем професія втрачає престижність. Після закінчення вузів лікарі йдуть або в приватні структури, або в аптечний бізнес.

Виправити ситуацію може оновлення законодавчої бази, зобов’язання випускників медичних вишів, що навчалися за державний кошт, обов’язково відпрацювати певний період за місцем призначення.

На даний час навчаються 11 інтернів з Менщини, що дасть можливість в найближчі рік – два повністю забезпечити потребу в хірургах, травматологах, педіатрах, рентгенологах та фізіотерапевтах. Обласне управління охорони здоров’я обіцяє направити лікаря-анестезіолога, який закінчує інтернатуру вже в цьому році. Районною програмою “Житло для медиків” передбачено будівництво двох нових 2-поверхових будинків на чотири квартири кожний. Будівництво повинно розпочатися в цьому році, місцевою владою вже закладено початкову суму – 160 тисяч гривень.

Досягнення

Маємо одне з кращих пологових відділень в області. За сучасними стандартами відремонтовано будівлю гінекологічного відділення. Після переведення в підпорядкування ЦРЛ закладів сільської медицини проведено ремонт шести ФАПів, і ця робота продовжуватиметься і надалі.

Маємо на даний час 27 ФАПів, дві районні лікарні (Березна та Макошине) і чотири лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Всі вони функціонують на належному рівні. Тільки в нашому районі працюють шість фельдшерських бригад “швидкої допомоги” (в інших районах – по дві – три).

Не зважаючи на недостатнє фінансування, до серпня плануємо завершити будівництво фізіотерапевтичного кабінету, який обладнується сучасною апаратурою. Буде діяти зал лікувальної фізкультури з тренажерами. Адже пігулки та ін’єкції потрібно залишати на крайній випадок, а перевагу надавати профілактиці захворювань, що і можна буде зробити в даному відділенні.

Також на базі ЦРЛ впроваджено оперування катаракти із застосуванням найсучаснішої апаратури. Прооперовано вже більше ста хворих. На базі районної поліклініки почала працювати міжрайонна МСЕК, яка раніше знаходилася в Сосниці.

Перспективи

– У державі розпочато реформування медичної галузі, хоча робити це потрібно було набагато раніше, – розповідає Петро Хомрач. – Визначено чотири області: Дніпропетровська, Донецька, Вінницька і Київська, в яких реалізуються пілотні проекти. Але в нашому районі до виконання цієї роботи ми приступили ще 10 років тому, і всі проекти первинної ланки майже виконано. До кінця року створимо підрозділ сімейної медицини при районній поліклініці. Сімейний лікар, закріплений за конкретним населеним пунктом, буде в повній мірі відповідати за здоров’я людини, яка до нього звернулася. На курсах уже підготовлено 12 лікарів сімейної медицини, ними додатково вивчалися неврологія, дерматологія та інші фахи.

Питання по відкриттю госпітальних округів, про які говорили раніше і яке викликає різноманітні чутки, конкретно не стоїть на часі і буде вирішуватися значно пізніше. Петро Петрович запевнив, що Менщина має всі шанси для того, щоб база була створена саме у нашому районі.

– І найголовніше, – щиро посміхається головний лікар району, – усіма досягненнями я зобов’язаний нашому чудовому трудовому колективу. Щиро вітаю усіх медичних працівників Менщини та ветеранів охорони здоров’я із професійним святом! На усіх етапах історичного буття найгуманнішою, найпотрібнішою була праця лікаря. Складна, відповідальна, жертовна – вона завжди перебувала в зоні особливої уваги суспільства, адже у руках лікаря найцінніші дари людини – її здоров’я та життя.

http://nslovo.com/blog/u-meni-pobuduyut-zhytlo-dlya-medykiv

Останні новини Чернігівщини

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду 12:40

З метою запобігання виникненню нещасних випадків на льоду водойм, 24 січня фахівці КорюківськоготаНіжинського районних підрозділів Головного управління ДСНС України у Чернігівській області провели профілактично-роз'яснювальні бесіди з любителями зимової риболовлі на річці Бреч у м. Корюківка та на ставку біля Бахмацького міського парку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини