Оцінювання результатів роботи державних службовців у 2018 році
На виконання ч. 11 ст. 44 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі - Закон) постановою КМУ від 23.08.2017 р. № 640 затверджено Типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців.

Цей Типовий порядок визначає процедуру проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «А», «Б» і «В».
Звертаємо увагу, що на посадових осіб місцевого самоврядування дія Типового порядку не поширюється.
Оцінювання проводиться відносно державних службовців за умови, що на момент прийняття наказу (розпорядження) про його проведення вони працювали на займаній посаді у звітному році з визначеними завданнями не менш як шість місяців, інакше оцінювання доведеться відкласти на рік.
Не проводиться оцінювання також відносно державних службовців, які станом на дату прийняття наказу (розпорядження) про його проведення вони перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустці для догляду за дитиною або призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняттям на військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду.
Оцінювання проводиться на підставі ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державного службовця, визначених з урахуванням його посадових обов’язків, а також дотримання ним загальних правил етичної поведінки та вимог законодавства у сфері запобігання корупції.
Загалом процес оцінювання діяльності державного службовця триває практично увесь рік та поділяється на такі етапи:
- визначення та перегляд завдань і ключових показників - у грудні 2017 року або протягом п’яти робочих днів після призначення чи переведення на посаду;
- оціночна співбесіда та визначення результатів оцінювання та їх затвердження - у жовтні-грудні 2018 року.
За результатами оцінювання виставляється оцінка (негативна, позитивна або відмінна) з її обґрунтуванням.
Відповідно до закону у разі отримання службовцем негативної оцінки не раніше ніж через три місяці проводиться повторне оцінювання результатів його службової діяльності.
У разі отримання державним службовцем двох підряд негативних оцінок, такий державний службовець підлягає звільненню згідно Закону.
Також результати оцінювання впливають і на присвоєння чергового рангу державного службовця. Тобто, у разі отримання негативної оцінки присвоєння чергового рангу буде відтерміновано на 6 місяців.
Відмінне ж виконання державним службовцем поставлених завдань є підставою для його преміювання та переважного просування по державній службі відповідно до Закону.
За результатами оцінювання державний службовець категорії “Б” або “В” разом із службою управління персоналу складає індивідуальну програму підвищення рівня професійної компетентності.
Отже, в грудні 2017 року потрібно визначити ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державного службовця, а із жовтня по грудень 2018 року - провести оціночну співбесіду, визначення та затвердження результатів оцінювання.
За інформацією Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м.Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.