Оцінювання результатів роботи державних службовців у 2018 році
На виконання ч. 11 ст. 44 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі - Закон) постановою КМУ від 23.08.2017 р. № 640 затверджено Типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців.

Цей Типовий порядок визначає процедуру проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «А», «Б» і «В».
Звертаємо увагу, що на посадових осіб місцевого самоврядування дія Типового порядку не поширюється.
Оцінювання проводиться відносно державних службовців за умови, що на момент прийняття наказу (розпорядження) про його проведення вони працювали на займаній посаді у звітному році з визначеними завданнями не менш як шість місяців, інакше оцінювання доведеться відкласти на рік.
Не проводиться оцінювання також відносно державних службовців, які станом на дату прийняття наказу (розпорядження) про його проведення вони перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустці для догляду за дитиною або призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняттям на військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду.
Оцінювання проводиться на підставі ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державного службовця, визначених з урахуванням його посадових обов’язків, а також дотримання ним загальних правил етичної поведінки та вимог законодавства у сфері запобігання корупції.
Загалом процес оцінювання діяльності державного службовця триває практично увесь рік та поділяється на такі етапи:
- визначення та перегляд завдань і ключових показників - у грудні 2017 року або протягом п’яти робочих днів після призначення чи переведення на посаду;
- оціночна співбесіда та визначення результатів оцінювання та їх затвердження - у жовтні-грудні 2018 року.
За результатами оцінювання виставляється оцінка (негативна, позитивна або відмінна) з її обґрунтуванням.
Відповідно до закону у разі отримання службовцем негативної оцінки не раніше ніж через три місяці проводиться повторне оцінювання результатів його службової діяльності.
У разі отримання державним службовцем двох підряд негативних оцінок, такий державний службовець підлягає звільненню згідно Закону.
Також результати оцінювання впливають і на присвоєння чергового рангу державного службовця. Тобто, у разі отримання негативної оцінки присвоєння чергового рангу буде відтерміновано на 6 місяців.
Відмінне ж виконання державним службовцем поставлених завдань є підставою для його преміювання та переважного просування по державній службі відповідно до Закону.
За результатами оцінювання державний службовець категорії “Б” або “В” разом із службою управління персоналу складає індивідуальну програму підвищення рівня професійної компетентності.
Отже, в грудні 2017 року потрібно визначити ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державного службовця, а із жовтня по грудень 2018 року - провести оціночну співбесіду, визначення та затвердження результатів оцінювання.
За інформацією Міжрегіонального управління Нацдержслужби у м.Києві, Київській, Чернігівській та Черкаській областях
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.