Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 20:27:06

Змінено механізм забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших осіб технічними та іншими засобами реабілітації

12.06.2012   11:46Агенцiя

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів» змінено механізм забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.

Якщо раніше інваліди забезпечувалися технічними та іншими засобами реабілітації, які надходили до управлінь праці та соціального захисту населення, то даною постановою інвалідам надано право вибирати модель виробу та підприємство-виробника із переліку підприємств, наданих Міністерством соціальної політики України.

Для отримання направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалід, як і раніше, має звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання з медичними показаннями на забезпечення такими засобами.
Медичні показання для інвалідів визначаються медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації інвалідів, де має бути зазначено, що особа потребує забезпечення кріслом колісним або іншим засобом реабілітації.

Для дітей-інвалідів та інших осіб медичні показання встановлюються лікувально-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів (ЛКК) або Клінікою Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності (УкрНДІпротезування) з оформленням відповідного висновку.

Для інвалідів та дітей-інвалідів, які досягли шестирічного віку, медичні показання для забезпечення кріслом колісним з електричним приводом встановлюються обласною медико-соціальною експертною комісією (облМСЕК) з оформленням відповідного висновку.

Після отримання направлення на забезпечення серійним засобом реабілітації інвалід має право замовити його виготовлення:
- через управління праці та соціального захисту населення;
- безпосередньо через підприємства, що виготовляють зазначені вироби;
- через сервісні центри з обслуговування окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації та їх технічного обслуговування, які створені на всіх державних та казенних підприємствах.

Якщо раніше за рахунок коштів державного бюджету у підприємств-виконавців державного замовлення здійснювалася закупівля засобів реабілітації, то з цього року підприємства будуть отримувати кошти за виготовлений виріб лише після того, як він буде отриманий інвалідом. На це відводиться 3-5 днів.

Інвалід, дитина-інвалід, інша особа, їх законні представники можуть відмовитися шляхом подання письмової заяви від технічного та іншого засобу реабілітації, але вони знімаються з обліку на строк експлуатації відповідного засобу у разі відсутності документа, що підтверджує їх перебування в закладах охорони здоров'я, за межами регіону, в якому вони проживають, та отримання неякісного технічного засобу реабілітації.

Також змінено функціональну призначеність крісел колісних та надано інвалідам право вибирати кількість крісел колісних та терміни, на які вони будуть видаватися. Отже, крісла колісні поділяються на:
- універсальні - призначені для пересування у приміщенні та поза приміщенням;
- дорожні - призначені для пересування по дорогах з твердим покриттям;
- універсальні (крім спортивних) для осіб, які здатні до самообслуговування, потребують мінімального стороннього догляду, самостійно пересуваються на кріслі колісному значну частину часу та ведуть активний спосіб життя (навчаються, працюють, займаються спортом, залучені до громадської діяльності, активної реабілітації тощо) (далі - активні інваліди та діти-інваліди) - призначені для пересування в приміщенні та поза приміщенням, високоманеврені, із задніми привідними колесами та можливістю регулювання положення центру маси.

Інвалід, дитина-інвалід можуть бути забезпечені за вибором:
- одним кріслом колісним з ручним приводом (дорожнім чи універсальним) строком на два роки;
- одним кріслом колісним з електричним приводом (дорожнім чи універсальним) на строк, передбачений постановою;
- двома кріслами колісними - дорожнім і універсальним (одне з яких з електричним приводом) на строк, передбачений п.
Активний інвалід чи дитина-інвалід може бути забезпечений за вибором:
- одним кріслом колісним універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовим строком на два роки;
- одним кріслом колісним універсальним для активних інвалідів та дітей-інвалідів підвищеної функціональності та надійності строком на чотири роки;
- двома кріслами колісними, одне з яких універсальне для активних інвалідів та дітей-інвалідів базове, друге - універсальне або дорожнє, строком на чотири роки кожне;
- двома кріслами колісними універсальними для активних інвалідів та дітей-інвалідів базовими строком на чотири роки кожне.
Також внесені деякі зміни і у забезпечення протезно-ортопедичними виробами, відповідно до яких інваліди забезпечуються:
- двома парами ортопедичного взуття на два роки;
- за наявності довідки з місця роботи - двома парами такого взуття на рік та одним протезом на два роки.

Діти віком до 18 років забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на рік.
Жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочної залози обов'язково з ліфами для їх кріплення та у разі потреби, що визначається індивідуальною програмою, висновком МСЕК, ЛКК разом з компресійним рукавом при лімфодемі.
Забороняється видавати інвалідам та дітям до 18 років дві пари зимового ортопедичного взуття.

У разі забезпечення інвалідів ортопедичним взуттям додаткові ортези на стопу безоплатно не видаються.

Діти-інваліди та діти віком до 18 років забезпечуються протезно-ортопедичними виробами у міру виростання, що підтверджується довідкою ЛКК про зміну антропометричних даних (за винятком ортопедичного взуття).

Діти-інваліди, антропометричні розміри яких не змінилися, забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на рік на вибір - зимовим або літнім. У разі зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою ЛКК, діти-інваліди забезпечуються ортопедичним взуттям у кількості не більше чотирьох пар на рік.

У рамках реалізації нових соціальних ініціатив Президента України, уряд планує забезпечити всіх потребуючих інвалідів кріслами колісними та протезами до 1 жовтня поточного року.


Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.