Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 11 грудня, 17:26:55

Чернігівщина - в десятці областей України із найкращим бізнес-кліматом

27.10.2017   08:44Агенцiя

Експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) презентували рейтинг регіонального індексу ділового клімату.

Чернігівська область посіла 10-13 місце разом із Кіровоградською, Полтавською та Сумською областями.

Рейтинг складений на основі опитування підприємців за 4 критеріями: якість ділового середовища, поточна бізнес активність, довготривала бізнес активність, оцінка трьох основних регуляторних процедур (реєстрації, податкового адміністрування, перевірок).

За показником «Довіри до влади» Чернігівщина зайняла 6 місце.

В опитуванні взяв участь 1851 представник сектору малого і середнього підприємництва. Респонденти дали оцінку поточного ділового середовища в Україні, визначили основні проблеми бізнесу, а також реформи, які підприємці очікують від держави.

Діловий клімат Чернігівської області, на думку експертів, є задовільним. Вони відзначають, що для підтримки МСП виконавча влада здійснює комплекс заходів, реалізовуючи обласну програму розвитку малого та середнього бізнесу.

Найбільший потенціал для розвитку малого та середнього підприємництва в регіоні мають сфера торгівлі, аграрний сектор та деревообробна промисловість.

При цьому впродовж наступних 6 місяців учасники опитування очікують покращення ситуації внаслідок реалізації реформи децентралізації й отримання місцевими органами влади повноважень, що сприятимуть розвитку малих та середніх підприємств.

Взагалі ж найбільш гострими проблемами малого та середнього бізнесу, як показало опитування, є складна суспільно-політична ситуація в країні, недосконалість нормативно-правового регулювання, слабкість матеріально-технічної та фінансової складових підприємницької діяльності, а також нестача фінансів. Найбільш проблемні регуляторні процедури — підключення до електромереж та регулювання землекористування. Найменш проблемні — реєстрація та постановка на облік підприємств, регулювання пожежної безпеки, ліцензування та цінове регулювання.

Пріоритетні завдання державної політики у 2017 році, на думку експертів, — спрощення реєстраційних процедур, проведення діалогу з представниками малого та середнього бізнесу, дерегуляція, децентралізація та вдосконалення нормативно-правової бази.


Довідково:
Рейтинг є частиною «Щорічної оцінки ділового клімату» (Annual Business Climate Assessment або ABCA), яку проводить Інститут економічних досліджень та політичних консультацій Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні». Програма USAID ЛЕВ впроваджується Фондом Східна Європа у партнерстві з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, Центром соціально-економічних досліджень CASE-Україна та Київським економічним інститутом.



За матеріалами Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Останні новини Чернігівщини

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку 15:21

Представники влади, бізнесу та громадськості Городнянської громади взяли участь у першому засіданні з розробки стратегії розвитку.

Комплексний підхід та об’єднання зусиль: область відвідав очільник Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик 15:15

Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.

Преміями і стипендіями відзначили митців області 15:14

Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр 09:14

Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.

У Чернігові обговорюють проєкти меморіалів російсько-української війни 09:12

У Чернігові презентували й обговорили проєкти меморіалів російсько-української війни, створені сучасними митцями в рамках проєкту «Лабораторія практик меморіалізації». Мова йде про розробку пам'ятних місць, що стосуються облоги Чернігова у 2022 році, та меморіалу Борцям за Волю та Незалежність України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини