Чернігівщина - в десятці областей України із найкращим бізнес-кліматом
Експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) презентували рейтинг регіонального індексу ділового клімату.

Чернігівська область посіла 10-13 місце разом із Кіровоградською, Полтавською та Сумською областями.
Рейтинг складений на основі опитування підприємців за 4 критеріями: якість ділового середовища, поточна бізнес активність, довготривала бізнес активність, оцінка трьох основних регуляторних процедур (реєстрації, податкового адміністрування, перевірок).
За показником «Довіри до влади» Чернігівщина зайняла 6 місце.
В опитуванні взяв участь 1851 представник сектору малого і середнього підприємництва. Респонденти дали оцінку поточного ділового середовища в Україні, визначили основні проблеми бізнесу, а також реформи, які підприємці очікують від держави.
Діловий клімат Чернігівської області, на думку експертів, є задовільним. Вони відзначають, що для підтримки МСП виконавча влада здійснює комплекс заходів, реалізовуючи обласну програму розвитку малого та середнього бізнесу.
Найбільший потенціал для розвитку малого та середнього підприємництва в регіоні мають сфера торгівлі, аграрний сектор та деревообробна промисловість.
При цьому впродовж наступних 6 місяців учасники опитування очікують покращення ситуації внаслідок реалізації реформи децентралізації й отримання місцевими органами влади повноважень, що сприятимуть розвитку малих та середніх підприємств.
Взагалі ж найбільш гострими проблемами малого та середнього бізнесу, як показало опитування, є складна суспільно-політична ситуація в країні, недосконалість нормативно-правового регулювання, слабкість матеріально-технічної та фінансової складових підприємницької діяльності, а також нестача фінансів. Найбільш проблемні регуляторні процедури — підключення до електромереж та регулювання землекористування. Найменш проблемні — реєстрація та постановка на облік підприємств, регулювання пожежної безпеки, ліцензування та цінове регулювання.
Пріоритетні завдання державної політики у 2017 році, на думку експертів, — спрощення реєстраційних процедур, проведення діалогу з представниками малого та середнього бізнесу, дерегуляція, децентралізація та вдосконалення нормативно-правової бази.
Довідково:
Рейтинг є частиною «Щорічної оцінки ділового клімату» (Annual Business Climate Assessment або ABCA), яку проводить Інститут економічних досліджень та політичних консультацій Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні». Програма USAID ЛЕВ впроваджується Фондом Східна Європа у партнерстві з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, Центром соціально-економічних досліджень CASE-Україна та Київським економічним інститутом.
За матеріалами Інституту економічних досліджень та політичних консультацій
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.