Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 23:14:53

Чітка й продумана стратегія - передумова успіху

25.10.2017   10:46Агенцiя

24 жовтня в обласній державній адміністрації Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України в рамках проекту USAІD «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) провело регіональну платформу з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему «Стратегічне планування сталого розвитку громади».

Участь у ній взяли в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, народний депутат Олександр Кодола, заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко, міські голови та керівники об’єднаних територіальних громад області.

— Місцеве самоврядування — форпост всіх реформ в Україні, — зазначила під час заходу в.о. першого заступника голови ОДА. — Приємно констатувати, що Чернігівщина — у трійці лідерів зі створення ОТГ у державі. Тож стратегічне планування розвитку місцевих громад є надзвичайно актуальним для нашої області.
Разом з тим потребує суттєвого підвищення якість проектних заявок, які надходять з ОТГ до Державного фонду регіонального розвитку у розрахунку на фінансову підтримку. Керівникам місцевих громад, наголосила Юлія Свириденко, варто було б частіше користуватися послугами спеціалізованих он-лайн ресурсів та установ, щоб напевне отримати кошти на реалізацію проектів.

Олександр Кодола у своєму виступі акцентував увагу на взаємодії органів місцевого самоврядування з народними депутатами України, на окремих питаннях формування державного бюджету на 2018 рік і, зокрема, формуванні місцевих бюджетів.
За словами народного обранця, децентралізація влади – ключова реформа, яка на сьогодні проходить в нашій державі. Це наймасштабніша реформа в органах місцевого самоврядування за роки незалежності України, яка стосується кожного громадянина, тому вона зачіпає не тільки зміни в адміністративно-територіальній організації влади, але й змінює всю ідеологію державного управління. Формування економічно незалежних громад сприяє змінам діяльності державних органів влади та всієї системи місцевого самоврядування.

Заступник голови Правління ГО «Розумне місто» Святослав Жлуктенко презентував проект інноваційних рішень платформи "Розумне місто" для сталого розвитку громад та окремо зупинився на можливостях співпраці з територіальними громадами.
«Розумне місто» - це універсальна всеукраїнська платформа електронної демократії та сервісів для громадян місцевої влади, бізнесу, майданчик для реалізації проектів громадських організацій. Серед модулів платформи: електронні послуги, публічні фінанси, електронні закупівлі, відкритий бюджет, новини громади та інше. «Розумне місто» - відкрита платформа, мета якої інтегрувати найкращі рішення і досвід для вирішення проблемних питань, що стоять перед громадами.


Тож учасники зустрічі докладно розглянули засади стратегічного планування сталого місцевого розвитку, проблемні питання бюджету поточного року і перспективи наступног.

А також обговорили і підтримали резолюцію про неприпустимість прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» як такого, що міг би призвести до невиправданого втручання місцевих держадміністрацій у роботу місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати

Суд за позовом прокурора зобов’язав міську раду ліквідувати "смоляне озеро" у Чернігові 14:15

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора про визнання протиправною бездіяльності Чернігівської міської ради і зобов’язав ліквідувати так зване «смоляне озеро».

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року

ABInBevEfes Україна підбила підсумки першого кварталу 2021 року 14:03

Компанія ABInBevEfes Україна, створена в результаті об’єднання одного із найбільших в світі виробника пива Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і регіональної пивоварної компанії з виробництва напоїв з провідними позиціями Anadolu Efes, підбила підсумки роботи за перший квартал 2021 року.

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення

На Чернігівщині відзначають День пам’яті та примирення 13:37

День пам’яті та примирення та День перемоги нагадують всьому світу про страшну катастрофу і є застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.