Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:50:20

Свято фольклорної творчості імені Василя Полевика у Щорсі пройшло за підтримки Ігоря Рибакова

05.06.2012   20:24Агенцiя

На свято Трійці гостинна Щорська земля приймала прихильників української народної творчості з усієї області. Тут вчетверте проходив фольклорний фестиваль-конкурс імені Василя Полевика. Все життя він присвятив музиці, виховав не одне покоління музикантів, долучив їх саме до народної творчості. Віддати шану цій великій людині зібралися керівники Щорського та інших районів, обласної державної адміністрації, мешканці Щорського району. У заході взяли участь і представники народного депутата України, лідера фракції “Реформи заради майбутнього” Ігоря Рибакова.

Саме за його підтримки і проходив фестиваль. Біля міського будинку культури гості та учасники свята пригадали творчий шлях Василя Полевика, поклали квіти до меморіальної дошки.

Потім вся святкова процесія вирушила на батьківщину відомого фольклориста до села Займище. Після покладання квітів на могилу Василя Полевика урочисте дійство продовжилося на співочому полі.

Голова Щорської адміністрації Олександр Грабовський задоволений тим, що у фестивалі, який вже набув статусу традиційного, з кожним роком бере участь все більше молоді. Це допомагає їм долучатися до української культурної спадщини та національних традицій.

Настрій у всіх учасників фестивалю був піднесений, а емоції переповнювали душу і серце. Всі відзначають високий рівень підготовки та проведення. Ніжинський колектив “Червона калина” об’їздили чимало фестивалів народної пісні не тільки в Україні. Побували вони у Польщі та Білорусі. Але, за словами керівника колективу Раїси Пузирьової, Щорське свято – найкраще і організоване на дуже високому рівні.

Було сказано чимало добрих слів і побажань від організаторів фестивалю, керівників району та області. Свої вітання учасникам і гостям фестивалю зі святом Трійці та народної творчості надіслав і Народний депутат України Ігор Рибаков.

“Не випадково наш конкурс співпадає зі святом Великої Трійці, – сказано у привітанні. – Без віри і духовності не може існувати український народ. Музична спадщина – це коріння дерева життя. Чернігівська земля славиться своїми талантами і ми в черговий раз змогли в цьому переконатися, слухаючи виступи народних творчих колективів. Сила мистецтва дуже потужна. У своїх піснях, ви гармонійно поєднуєте минуле з сучасністю і майбутнім, впливаєте на патріотичне виховання молоді”.

Ігор Рибаков подякував всім організаторам фестивалю: керівникам району, області, членам журі, творчим колективам, побажав успіху і зустрічі на наступному ювілейному конкурсі. Допомогу лідера фракції “Реформи заради майбутнього” організатори фестивалю назвали неоціненою, оскільки власними силами влаштувати таке грандіозне дійство, яке б запам’яталося надовго дуже важко.

Олександр Грабовський, голова Щорської райдержадміністрації:
– Я сподіваюсь, що це стане доброю традицією і надалі ми будемо підтримувати тісні відносини з Ігорем Рибаковим не тільки в реалізації економічних і соціальних проектів, а і в таких художніх творчих заходах, на зразок того, який проходить сьогодні.

Учасники народного аматорського колективу української пісні “Лілея” Корюківського районного будинку культури:
– Особливо хочеться подякувати Ігорю Рибакову за все, що він робить. Міцного йому здоров’я, міцних нервів і підтримки та розуміння людей.

Ганна Кузьменко, керівник народного аматорського колективу “Криниця” Сосницького будинку культури:
– Велике спасибі Ігорю Рибакову за те, що він подарував нам таке чудове свято. Без його підтримки було б дуже важко провести фестиваль фольклорної творчості на такому високому рівні.

Окрім концертної програми на фестивалі були представлені вироби народних умільців.
І це не єдиний подарунок від Ігорю Рибакову, котрий добре відомий мешканцям області своєю істиною вірою в Бога. Тому до свята Трійці кожен прихожанин церков Сіверщини отримав молитвослов та привітання зі святом з побажанням божого благословення.

Валентина Михайлова

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.