Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 14:06:41

Коли почне працювати інспектор праці в ОТГ?

01.07.2017   10:16Агенцiя

Цьогоріч у кожній об’єднаній територіальній громаді у штатному розписі повинна з’явитися посада інспектора праці. Він перевірятиме систему оплати праці, додержання її мінімальних гарантій, належне оформлення трудових відносин тощо. Тобто наразі запроваджується механізм легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці через делегування органам місцевого самоврядування повноважень здійснення контролю у цій галузі. До 1 серпня цього року в області вже повинна визначитися чисельність інспекторів праці. Проте, скільки їх повинно бути в кожній окремій громаді та у складі якого відділу — юридично не визначено.

Думку з цього приводу мали змогу висловити голови об’єднаних територіальних громад 30 червня на нараді під головуванням заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової.

— Розумію, перед вами дуже багато завдань. Ви намагаєтеся зробити власні структури і компактними, і ефективними. Адже кожна штатна одиниця — це додаткові фінансові витрати, які повинні бути ще й виправданими, — звернулася Наталія Романова до голів ОТГ та запропонувала спочатку проаналізувати кількість господарських суб’єктів, які підлягатимуть перевіркам. Після цього можна буде говорити і про кількість необхідних інспекторів праці.

До речі, перевірки Управління Держпраці в області не відміняються, вони будуть проводитися паралельно. Перевірятимуться і самі виконавчі органи рад щодо здійснення ними інспекційної діяльності по додержанню законодавства про працю.

Під час наради також обговорили питання екологічного контролю, який передбачає перевірки за трьома напрямками: сфера поводження з відходами, водні ресурси та порядок видалення зелених насаджень населених пунктів.

Йшла мова і про полігони для захоронення сміття, відповідальність за упорядкування яких покладено на об’єднані територіальні громади.

Не оминула увагою заступник голови основні проблемні питання в гуманітарній та соціальній сферах. Вона вкотре наголосила, що під контроль необхідно взяти сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, аби не допускати жорстокого поводження з дітьми. Для цього потрібні відповідальні соціальні працівники: не менше одного на територіальну громаду.

Ще одне актуальне питання — якісний відпочинок та оздоровлення дітей. До речі, в області заплановано використати для цього близько 55 мільйонів гривень бюджетних та залучених коштів. Вже розпочали роботу 19 закладів оздоровлення, 462 табори з денним перебуванням та два наметові містечка.

Читати також: Літній відпочинок з максимальною користю. В ОДА планують оздоровчу кампанію

Принагідно учасники заходу обговорили з Наталією Романовою проблемні питання в конкретних ОТГ.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.

Упродовж минулого тижня рятувальники Чернігівщини 132 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та проведення інших невідкладних робіт

Упродовж минулого тижня рятувальники Чернігівщини 132 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та проведення інших невідкладних робіт 13:59

Упродовж минулого тижня (з 20 по 27 березня 2023 року) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 211 чоловік особового складу та 74 одиниці основної і спеціальної техніки.

Проведеною ревізією у Чернігівському аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення виявлено втрати на понад 1,1 млн грн

Проведеною ревізією у Чернігівському аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення виявлено втрати на понад 1,1 млн грн 13:58

Фахівці Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели планову ревізію фінансово-господарської діяльності Чернігівського аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Чернігівській області за період з 01.01.2019 по 31.10.2022 і виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму понад 1,1 млн грн.

“Вечір камерної музики”: Антоніо Вівальді

“Вечір камерної музики”: Антоніо Вівальді 13:54

Два століття після смерті ім’я Антоніо Вівальді і його творчість були в забутті. А нині виконавці і любителі музики все ще намагаються осягнути велич творчого спадку італійського композитора-новатора. З перших нот можна впізнати почерк маестро, і його творіння користуються великою популярністю.