Коли почне працювати інспектор праці в ОТГ?
Цьогоріч у кожній об’єднаній територіальній громаді у штатному розписі повинна з’явитися посада інспектора праці. Він перевірятиме систему оплати праці, додержання її мінімальних гарантій, належне оформлення трудових відносин тощо. Тобто наразі запроваджується механізм легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці через делегування органам місцевого самоврядування повноважень здійснення контролю у цій галузі. До 1 серпня цього року в області вже повинна визначитися чисельність інспекторів праці. Проте, скільки їх повинно бути в кожній окремій громаді та у складі якого відділу — юридично не визначено.

Думку з цього приводу мали змогу висловити голови об’єднаних територіальних громад 30 червня на нараді під головуванням заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової.
— Розумію, перед вами дуже багато завдань. Ви намагаєтеся зробити власні структури і компактними, і ефективними. Адже кожна штатна одиниця — це додаткові фінансові витрати, які повинні бути ще й виправданими, — звернулася Наталія Романова до голів ОТГ та запропонувала спочатку проаналізувати кількість господарських суб’єктів, які підлягатимуть перевіркам. Після цього можна буде говорити і про кількість необхідних інспекторів праці.
До речі, перевірки Управління Держпраці в області не відміняються, вони будуть проводитися паралельно. Перевірятимуться і самі виконавчі органи рад щодо здійснення ними інспекційної діяльності по додержанню законодавства про працю.
Під час наради також обговорили питання екологічного контролю, який передбачає перевірки за трьома напрямками: сфера поводження з відходами, водні ресурси та порядок видалення зелених насаджень населених пунктів.
Йшла мова і про полігони для захоронення сміття, відповідальність за упорядкування яких покладено на об’єднані територіальні громади.
Не оминула увагою заступник голови основні проблемні питання в гуманітарній та соціальній сферах. Вона вкотре наголосила, що під контроль необхідно взяти сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, аби не допускати жорстокого поводження з дітьми. Для цього потрібні відповідальні соціальні працівники: не менше одного на територіальну громаду.
Ще одне актуальне питання — якісний відпочинок та оздоровлення дітей. До речі, в області заплановано використати для цього близько 55 мільйонів гривень бюджетних та залучених коштів. Вже розпочали роботу 19 закладів оздоровлення, 462 табори з денним перебуванням та два наметові містечка.
Читати також: Літній відпочинок з максимальною користю. В ОДА планують оздоровчу кампанію
Принагідно учасники заходу обговорили з Наталією Романовою проблемні питання в конкретних ОТГ.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.