Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 06:16:37

Відбувся круглий стіл "Чернігівські лікарні для пацієнтів чи пацієнти для лікарень?"

23.06.2017   13:06

22 червня відбувся круглий стіл на тему «Чернігівські лікарні для пацієнтів чи пацієнти для лікарень?» де Чернігівська обласна громадська організація «Центр політичних студій та аналітики» в рамках проекту «Забезпечення ефективних медичних витрат» підводила підсумки даної ініціативи.

В ході розгляду питання «Як виконуються накази Міністерства охорони здоров’я  та управління охорони здоров’я Чернігівської державної обласної адміністрації, згідно яких керівники закладів охорони здоров’я повинні розміщувати інформацію про наявні залишки ліків в лікарнях. (Наказ МОЗ №509 та наказ УОЗ ЧОДА №120)» виникла дуже жвава дискусія.
 
Представники медичних закладів та громадськості мали різни погляди щодо необхідності розміщення залишків ліків. Медичні працівники аргументували не актуальністю переліку вже через годину, в зв’язку з постійним використанням ліків, не можливістю обліковувати вручну, через ведення паперових журналів, та дуже малим фінансуванням на закупівлю ліків, і взагалі маленьким фінансуванням галузі. “Не закуповуються реактиви, та в не достатньому обсязі закуповуються  ліки для лікування туберкульозу, СНІД та онкології”.
 
Представники громадськості в свою чергу пропонували звернутися до міністерства охорони здоров’я з питанням, що до актуальності щотижневого оновлення, або з пропозицією автоматизувати цей процес. Також представники громади просили надати свої пропозиції щодо вдосконалення даного процесу, на що були отримані пропозиції ліквідувати дефіцит залишків медикаментів в лікарнях та запровадити гарантований пакет ліків для пацієнтів.
 
Представники громадськості звертали увагу на те що прозорість та відкритість лікарень щодо пацієнтів зробить їх в процесі реформ більш “привабливішими”, коли кошти підуть за пацієнтами. Бо пацієнт який заплатив кошти буде контролювати їх використання, а потім можуть піти до іншої лікарні. Відповіді лікарів вразили:
• В яку?
• В Польшу може поїдуть чи в Канаду?
• Ми все це знаємо, але це не привід це все тут обговорювати...
Виходить що пацієнт приречений и у нього немає іншого виходу, все одно прийде до них!  І виходить що в нашому випадку пацієнти для лікарень!
 
Питання ефективності використання бюджетних коштів в закладах охорони здоров’я при проведенні закупівель через систему Prozzoro та питання прямих договорів теж було дуже актуальним і бурно обговорювалось. Представники Управління охорони здоров’я ЧОДА вважають що можливо укладати прямі договори з  щойно створеними підприємствами та ФОП, “бо їм теж треба з чогось починати”. В свою чергу представники громадськості вважають, хай починають, але ж не за бюджетні кошти, бо бачать в цьому чинник для корупційних зловживань. Також представники ЧОГО “ЦПСА” поділились результатами дослідження, в якому показали що допорогові закупівлі, які проходять через конкурентні процедури дають економію до 20%.
 
У відповідь з боку медиків прозвучало дуже багато прикладів про не доброчесних учасників торгів та низку якість продукції за низькими цінами.  “Якщо нас керівників ставлять на цю посаду, якщо нам довіряють, чомусь нас же ж громада призначила.Чому нам не довіряють щоб ми самі шукали це все?”, - прозвучало питання від Валерія Олексійовича, головного лікаря Чернігівського онкологічного диспансера.  І вже вкотре запросив до себе журналістів, щоб вони подивились на все своїми очима, поговорити з ними і щоб журналісти висвітлювали так ситуацію як вона є.
 
У відповідь представники ЧОГО ЦПСА надали факти зловживань під час укладання прямих договорів у лікарні Чернігівської області. І ще раз зауважили на необхідності навчання працівників які займаються закупівлями.
 
Представники громади пропонували все ж таки намагатись проводити усі допорогові закупки через конкурентні процедури у систему електронних торгів Prozzoro. Головою Деснянської районної ради була висунута пропозиція організувати обговорення та обмін досвідом спеціалістів медичних закладів які займаються закупівлями в системі Prozzoro, для проведення більш ефективних закупівель.
 
Завжди перші кроки самі важки, а змінити систему медицини, яка дуже багато років була не змінною, налагодити відкритість до громадян, не легке завдання, але це потреба часу.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.