Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 квітня, 09:46:23

Чи поїдуть за кордон чернігівські вівсяні пластівці і важка техніка? ВІДЕО

13.05.2017   15:10Агенцiя

Чимало підприємств Чернігівщини представлені на міжнародних ринках, але експорт продукції залишається досить проблемним питанням для представників малого та середнього бізнесу. Сьогодні тонкощі експорту товарів та сировини обговорили на форумі «Професійні контакти для збільшення експорту». Чи поїдуть за кордон чернігівські вівсяні пластівці і важка техніка — далі.

Вперше за останні роки Чернігівська область вийшла у позитивне зовнішньоекономічне сальдо – експортує більше, ніж імпортує. Але потенціал області використаний не в повному обсязі. Основним напрямом, звісно, є сільське господарство, але з’являються на експортному ринку і підприємства важкої промисловості.

Налагодження експорту — це досі проблема. Без допомоги влади і торгово-промислової палати не обійтися. Одним з шляхів допомоги бізнесу є зустрічі та форуми експортерів.

На форумі «Професійні контакти для збільшення експорту» представники облдержадміністрації та промислово-торгової палати підписали меморандум про співпрацю із підприємством «Агріком», яке планує налагодити виробництво вівсяних пластівців у Михайло-Коцюбинському. Частина готової продукціє піде на експорт у країни Європи.

Подібні меморандуми підписують і на міжнародному рівні. Співпраця Чернігівської облдержадміністрації та польських партнерів триває вже не перший рік. За результатами робочої поїздки голови облдержадміністрації та представників торгово-промислової палати до польського міста Познань обидві сторони підписали Меморандум про співпрацю. Тепер чернігівські підприємці можуть налагоджувати робочі стосунки з підприємствами Польщі і отримувати необхідну підтримку від місцевої влади.

Це лише перші кроки на Чернігівщині для розвитку експорту. Ще одним проблемним питанням залишається логістична система, яка майже повністю відсутня.


Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43

Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.

 Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39

За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.

Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37

Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».

Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36

Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:28

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини