Вибори старост в Лосинівській та Мринській ОТГ
Минулої неділі, 2 квітня, у двох об’єднаних територіальних громадах Чернігівщини: Лосинівській селищній Ніжинського району та Мринській сільській Носівського відбулися вибори старост сіл.

Як і на попередніх виборах у громадах Козелецького району, основними фаворитами були колишні сільські голови, які були виконуючими обов’язки старост.
Зокрема, колишній Терешківський сільський голова(Лосинівська громада) Лідія Смоленська здобула переконливу перемогу з результатом 98,3 % голосів виборців при явці у 58% виборців.
Її колега з цієї ж громади, в. о. старости села Вікторівка Наталія Гайдей отримала 94 % голосів.
Цікаво, що така висока явка характерна тільки для виборів місцевих депутатів чи старост. І такі відсотки свідчать про авторитет та довіру виборців до названих кандидатів.
Святкують перемогу у перегонах і колишні сільські голови сіл Шатура та Сальне Лосинівської громади. Старостами стали відповідно Людмила Петренко (71,5 %) та Ніна Броварчук (44,7 %). До речі, основним конкурентом Ніни Броварчук був священнослужитель місцевої церкви Василь Ковташинець, який зумів набрати 32,8 % голосів.
Єдиним, хто не зумів відкинути приставку в. о. і стати повноцінним старостою, - це сільський голова Шняківки Володимир Лисенко (44,7 %). Він програв 11 голосів переможниці виборів Тетяні Улько (50,5 %), місцевому бібліотекарю. До речі, єдиному партійному кандидату, якого підтримувала Аграрна партія України.
Отже, можна сміливо говорити, що жителі Лосинівської громади довірили свою долю та долю своїх сіл перевіреним кадрам, безпартійним кандидатам.
У Мринській об’єднаній громаді Носівського району у 3-х із4-х колишніх сільрад старостами стали сільські голови. У Хотинівці — Валерій Білодід (70,1 %), Плоскому — Лариса Спашиба (66,7 %), Селищі — Людмила Борисова (55,9 %).
А от у Лихачеві колишній голова Світлана Шелест (40 %, 154 голоси) з програла слюсарю Носівської дільниці експлуатації газового господарства Олександру Семенцю (46 %, 174 голоси).
До речі, всі кандидати Мринської ОТГ віддали перевагу не партійним брендам, а самовисуванню та позапартійності.
Цього ж дня у трьох округах Мринської ОТГ пройшли проміжні вибори депутатів об’єднаної територіальної громади.
У всіх округах перемогу здобули позапартійні самовисуванці.
Загалом, виборча кампанія та безпосередньо хід голосування пройшли без видимих порушень та в умовах рівної конкурентної боротьби.
Останні новини Чернігівщини
До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).
“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45
Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.
Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.
Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39
На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.
Засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина 14:57
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 54-річного мешканця одного з сіл Чернігівського району та області за фактом умисного вбивства знайомого своєї дружини (ч.1 ст.115 КК України).