Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 08:22:22

Про розвиток медичної галузі області - на профільній колегії

01.04.2017   09:17Агенцiя

Фахівці медичної галузі області зібралися вчора, 30 квітня, на колегії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Говорили як про підсумки роботи медичної галузі області за минулий рік, так і завдання на 2017-й.

Заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова вкотре наголосила на особливостях медичної реформи на Чернігівщині, в рамках якої вже визначено склад та межі чотирьох регіональних медичних округів.

— На часі реформування мережі первинної медико-санітарної допомоги. Головне — урахувати потреби населення в медичному обслуговуванні, створити умови для забезпечення його належної якості, своєчасності та доступності для громадян. Зважаючи на віддаленість населених пунктів один від одного, це завдання нелегке. Проте, раціонально приймаючи спільні рішення, ми все-таки відійдемо від стереотипів і сформуємо в області нову, адекватну вимогам часу, медицину, — зазначила Наталія Романова.

Так, станом на початок 2017-го в області зареєстровано 25 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Нагальне питання — хто працюватиме в цих центрах, адже загальний дефіцит лікарських кадрів на Чернігівщині складає понад 1300 фахівців. При цьому 26% працюючих лікарів загальної практики сімейної медицини пенсійного віку, 14% — передпенсійного.

Укомплектованість лікарями по області становить понад 73%. Найгірша ситуація у Талалаївському (36,9%), Срібнянському (41,2%), Сновському (56,1%) та Семенівському (56,9%) районах.

Актуальним залишається і питання приведення ліжкового фонду до сучасних нормативних потреб. Обласний показник забезпеченості на 10 тисяч населення залишається найбільшим серед областей України — майже 96 ліжок, при цьому в середньому по Україні — 87,9.

За словами начальника Управління охорони здоров’я ОДА Петра Гармаша, протягом останніх трьох років збільшилися капітальні вкладення на покращення матеріально-технічної бази медзакладів області. Так, минулого року галузь на ці потреби отримала майже 140 мільйонів гривень.

Завдяки субвенції з державного бюджету та співфінансуванню з місцевих бюджетів проводилися ремонтно-будівельні роботи у закладах охорони здоров’я як обласного значення (обласна лікарня, онкологічний диспансер, дитяча лікарня, протитуберкульозний диспансер, психоневрологічна лікарня), так і районного (у Варвинському, Корюківському, Чернігівському, Козелецькому, Менському, Бахмацькому, Талалаївському районах). Також для лікувальних закладів придбано медичне обладнання та апаратуру.

Дещо оновився і парк санітарного автотранспорту області: протягом минулого року до лікувально-профілактичних закладів спрямовано 9 одиниць на суму 5,7 мільнона гривень.

На фінансове утримання лікувально-профілактичних закладів у 2016-му спрямовано понад півтора мільярди гривень. Збільшились і видатки на одну особу — 1463 гривні проти 1355 у 2015 році.

Учасники колегії говорили також про стан надання медичної допомоги жінкам і дітям та кардіологічну медичну допомогу населенню, роботу центру медико-соціальної експертизи та судово-психіатричної тощо.

Керівник профільного управління окреслив основні завдання на цей рік. Серед пріоритетів — впровадження нової моделі надання первинної медико-санітарної допомоги та реорганізація вторинної ланки. Планується також створення єдиної диспетчерської служби екстреної медичної допомоги.

Акцентував Петро Гармаш і на проекті «Доступні ліки», який вже стартує 1 квітня. Присутні медичні фахівці очікують, що найближчим часом будуть напрацьовані практичні аспекти його впровадження.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Міжнародні донори розглядають можливість створення на Чернігівщині сучасного закладу пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації 08:17

Над проєктом створення клініки пластично-реконструктивної хірургії та загальної реабілітації працює Благодійний фонд «Місія солідарності».

26 квітня: цей день в Україні і світі

26 квітня: цей день в Україні і світі 08:13

ДЕНЬ 793 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 793 RUSSIAN AGRESSION

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей