Фінансування ДФРР: спортивні об'єкти обрали. На черзі — медичні
На минулому засіданні регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році, розглянули та виставили на оцінку проекти спортивної інфраструктури. 17 березня ж профільна комісія голосуванням затвердила їх рейтинг.

По зазначеному напряму регіональний адміністратор зареєстрував 18 проектів на загальну суму майже 63 мільйони гривень. З них половина подолали необхідний тридцятибальний бар’єр.
Як зауважив очільник комісії, перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, з відібраних — лише п’ять об’єктів запропонують на погодження до Міністерства молоді та спорту України.
Це зумовлено лімітуванням коштів на напрямок (близько 11 мільйонів гривень).
Відтак на розсуд відомства пропонують:
1. «Реконструкцію стадіону спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» по проспекту Перемоги, 110 в м. Чернігові».
2. «Реконструкцію спортивного комплексу по вул. Крилова, 4, м. Мена Чернігівської області».
3. «Реконструкцію існуючого приміщення газової котельні для улаштування спортивної зали «Атлет» для учнів Крисківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та молоді сільської громади по вул. Калинова, 1А в с. Криски Коропського району Чернігівської області».
4. «Будівництво спортивного майданчику зі штучним покриттям для міні-футболу у м. Семенівка Чернігівської області».
5. «Реконструкцію кінотеатру «Літній» під спортивну залу по вул. Б. Майстренка, 8 в м. Новгород-Сіверський Чернігівської області».
Проект «Реконструкція трибун стадіону «Колос» в м. Сновськ» є резервним. Тобто, його реалізовуватимуть за умови додаткового фінансування чи економії коштів ДФРР.
Наразі замовники реконструкцій мають терміново надати регіональному адміністратору затверджений в установленому порядку пакет документів та довідку щодо врахування у проектах потреб людей з інвалідністю — це нова вимога профільного міністерства.
Варто зазначити, що члени комісії наголосили на низькій якості поданих заявок. Почасти основний акцент робиться на проектно-кошторисній документації, однак вдале формулювання мети, цілей і можливих результатів від реалізації задуманого — важлива складова рейтингової оцінки.
Під час засідання обговорили і можливі шляхи надання додаткових консультацій та практичної допомоги для заявників при написанні проекту.
До слова, Департамент економічного розвитку ОДА проводить тематичні тренінги та готовий за необхідності надавати роз’яснення.
На порядок денний винесли і розгляд проектів з енергоефективності в державних і комунальних медичних закладах.
Додатковий конкурс на зазначений напрям не проводився, оскільки минулоріч зареєстрували достатню кількість об’єктів.
Аби фінансування змогли отримати районні установи, з переліку конкурсантів виключено 7 проектів обласних закладів, адже вони мали б пріоритет і створили б нерівноправну конкуренцію.
Однак ці об’єкти будуть включенні до загального списку і змагатимуться з іншими обласними установами.
Рейтингове голосування традиційно триватиме тиждень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).