В облраді шукали шляхи вирішення проблеми щодо диспропорції в системі оплати праці медиків
2 березня в обласній раді відбулася робоча нарада з розгляду звернення обкому профспілки працівників охорони здоров’я України.

Участь в обговоренні взяли перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу«Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун, голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я України Павло Потапко, голова Територіального форуму профспілкових організацій області Сергій Павленко та начальник відділу фінансів соціально-культурної сфери Департаменту фінансів ОДА Юлія Кукуюк.
Розпочинаючи роботу, Валентин Мельничук поінформував присутніх, що до обласної ради надійшло звернення від обкому профспілки працівників охорони здоров’я, в якому порушуються питання щодо необхідності ліквідації диспропорції в системі оплати праці медичних працівників у зв’язку зі встановленням з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати в розмірі 3200 гривень. Посадовець відзначив, що така несправедливість створює напружену ситуацію в колективах. Він також акцентував увагу на тому, що під час вирішення питання оплати праці необхідно враховувати інтереси усіх без винятку фахівців.
За словами Павла Попка, в колективах медичних закладів обурені тим, що розрахунок посадових окладів працівників сфери охорони здоров’я здійснюється виходячи з розміру 1 тарифного розряду ЄТС, що складає 1600 грн. Фактично це призводить до того, що оплата праці кваліфікованих спеціалістів прирівняна до некваліфікованої, яка не потребує високого рівня знань та професійних навичок.
За проведеними економічними розрахунками для ліквідації існуючої диспропорції в оплаті праці працівників охорони здоров’я області необхідно більше 78 мільйонів гривень,і з яких майже 3 млн.грн. припадає на обласні медичні заклади.
Варто відзначити, що і управління охорони здоров’я, і обком профспілки неодноразово звертались до профільного міністерства із пропозиціями щодо покращання ситуації з фінансуванням галузі, однак не отримали чіткої відповіді і роз’яснення щодо вирішення проблемних питань.
У свою чергу, Арсен Дідур наголосив на необхідності впровадження чіткого механізму з розрахунку оплати праці працівників сфери охорони здоров’я та запропонував долучити до обговорення цього питання членів президії обласної ради.
Вислухавши думки усіх сторін, учасники зустрічі вирішили, що найближчим часом необхідно детально опрацювати, узгодити усі пропозиції профспілок, роботодавців і депутатів обласної ради, щоб підготувати відповідне звернення до органів центральної виконавчої та законодавчої влади із проханням терміново врегулювати питання справедливої оплати праці працівників охорони здоров’я шляхом виділення додаткових коштів для області.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).