Програма охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини – в дії
Виконання обласної програми охорони навколишнього природного середовища (ОНПС) – тема брифінгу, який 13 лютого, відбувся в Чернігівській облдержадміністрації.

Про результати проведених минулоріч в області природоохоронних заходів присутніх поінформували директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерина Тканко і в. о. начальника Управління капітального будівництва ОДА Андрій Шуман.
Програма охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки затверджена обласною радою у червні 2014 року. Її основна мета – забезпечення екологічної безпеки Чернігівщини, охорони навколишнього природного середовища та поліпшення його стану, реалізація ефективної природоохоронної політики. Фінансування заходів Програми здійснюється з обласного бюджету.
Як повідомила директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, у результаті законодавчих змін останнім часом значно збільшились надходження до спеціальних фондів охорони навколишнього природного середовища місцевих бюджетів. Зокрема, з початку 2016 року їм належать 80% платежів від екологічного податку.
Минулоріч з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища профінансовано природоохоронні заходи на суму більше 16,8 мільйона гривень. Це 85% від запланованих понад 19,7 мільйона гривень. Завдяки впровадженню системи електронних закупівель ProZorro економія бюджетних коштів склала майже 2,9 мільйона гривень (14,6%).
– При плануванні видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища ми, звичайно, намагалися охопити, як найбільше районів області для здійснення природоохоронних заходів, – зауважила Катерина Тканко.
Так, Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації, як розпорядником коштів обласного фонду ОНПС, у рамках Програми освоєно майже 7,7 мільйонів гривень або 94,7 % від запланованих.
Серед реалізованих заходів – тампонаж 66 недіючих артезіанських свердловин в Ічнянському, Бобровицькому та Носівському районах, облаштування трьох сміттєзвалищ у Коропському районі, будівництво та реконструкція систем водовідведення у Ріпках.
Крім того, збудовані протиерозійні споруди в місті Новгород-Сіверському. Також Департаментом фінансувались заходи екологічного моніторингу довкілля області, серед яких – визначення токсичності поверхневих вод та вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.
Для покращання екологічної обізнаності громадян надруковано ряд інформаційно-довідкової літератури та наочної продукції.
Серед заходів благоустрою – облаштування природних джерел в Н-Сіверському та Коропському районах, криниць – в Сосницькому районі та місті Мена.
Окрім цього, для запобігання знищення та пошкодження природних комплексів територій та об’єктів природно-заповідного фонду розроблені регіональна схема екомережі та 8 проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду, виготовлені та встановлені інформаційно-охоронні знаки.
Вперше на території регіональних ландшафтних парків «Ялівщина», «Міжрічинський» та «Ніжинський» облаштовано екологічні стежки. Їх мета – інформування про цінність цих територій та популяризація зеленого туризму.
У сфері водоохоронної діяльності розроблено екологічне обґрунтування виконання оздоровчих заходів річки Стрижень за межами Чернігова, а також робоча документація очистки стічних вод у смт Замглай Ріпкинського району.
Як повідомив Андрій Шуман, Управлінням капітального будівництва ОДА на природоохоронні заходи освоєно понад 9,1 мільйона гривень або 78,8% з передбачених майже 11,6 мільйона гривень.
Зокрема, проведені роботи з реконструкції каналізаційних очисних споруд, систем каналізації, каналізаційних насосних станцій (КНС) у містах Ічня, Бахмач, Варва, та Семенівка, смт Куликівка, Короп, селах Григоро-Іванівка Ніжинського району та Часнівці Козелецького району.
Придбані каналізаційні насоси для заміни зношених на очисних спорудах та КНС в містах Варва та Прилуки.
Реконструйовано мережі водовідведення та побудовано систему водовідводу поверхневих вод в смт Ріпки, Н-Сіверському, Коропському, Сосницькому районах.
Зазначені заходи спрямовані на забезпечення якісної очистки стічних вод та запобігання аварійному забрудненню довкілля.
Реалізація Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки подовжується. Планові надходження до спеціального фонду ОНПС на 2017 рік становлять біля 22 мільйонів гривень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.