Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 березня, 05:37:22

Про спільний розвиток громад говорили в Чернігові

10.02.2017   08:21Агенцiя

Створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) як «реформа знизу», що вперше за 25 років незалежності України зумовила реальні кроки до зміни в системі її владних структур, − ці та інші аспекти децентралізаційних процесів в Україні обговорювалися під час семінару-тренінгу «Процес децентралізації та спільний розвиток території», який пройшов 8 – 9 лютого на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Його організатори – Сіверський інститут регіональних досліджень та Корпус Миру США в Україні. Семінар проводиться в рамках проекту «Спільний розвиток для публічного сектору». Учасники семінару – представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

«Основи нинішнього адміністративно-територіального устрою Чернігівщини багато в чому були закладені в XVII – XIX ст. Способи формування територій часто зумовлювали природні чинники та прагматизм наших предків», − директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко. – Тому цей історичний досвід варто врахувати і в сучасних перетвореннях».

Директор Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ірина Кудрик, розповідаючи про перебіг утворення ОТГ В Чернігівській області в 2015 – 2016 рр., продемонструвала переваги нових громад щодо формування та виконання бюджетів, ремонту доріг та об’єктів інфраструктури, залучення додаткових ресурсів. «Влада на місцях − це влада партнерська. Саме постійний зв’язок влади з людьми є запорукою успіху в розвитку громад», − наголосила Ірина Кудрик.

Подальшу розмову та висвітлення питань з тематики проекту координував Олександр Врублевський – юрист, експерт-аналітик з правових питань ГО «Інститут громадянського суспільства». Йшлося про посилення ресурсного потенціалу громад, напрями та форми їхнього співробітництва щодо вирішення проблем благоустрою, медичного забезпечення створення підприємств, установ, організацій та спільних органів управління щодо спільного виконання визначених законом повноважень. Також впродовж цих двох днів опрацьовувалися складові стратегічного та просторового планування в громадах, як необхідної складової щодо залучення зовнішніх інвестицій, організації виробництва та створення нових робочих місць. Окрема увага присвячувалася формуванню локальної ідентичності територіальної громади, організації та змісту інформаційних кампаній як методу кваліфікованого інформування населення про мету, перебіг, очікувані результати здійснюваних реформ, зміни в законодавстві та інші дії влади загальнонаціонального масштабу.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини