Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин розглянула низку важливих питань
8 лютого в обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин, яке провів її очільник Віктор Кияновський.

У роботі комісії взяли участь депутати обласної ради – Микола Мисник, Сергій Баришовець, Микола Калинюк, Олександр Демченко, Василь Нестерук та Іван Якуб, директор Департаменту житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Юрій Євтушенко, директор ТОВ «СИММЕД» Олена Грицик, директор Любецького психоневрологічного інтернату Олександр Солохненко та інші.
Першим у порядку денному депутати розглянули питання про звернення Львівського міського голови Андрія Садового до голови обласної ради Ігоря Вдовенка щодо надання допомоги у захороненні частини твердих побутових відходів із м. Львова на території Чернігівської області.
Голова постійної комісії Віктор Кияновський нагадав присутнім, що в травні минулого року на Львівському міському полігоні ТПВ у с.Великі Грибовичі відбулася трагедія, внаслідок якої загинули люди. За рішенням суду захоронення на полігоні припинені. Інформація стосовно переміщення сміття зі Львова по території України щодня пересічні громадяни отримують із засобів масової інформації.
За словами головуючого, вирішенням проблеми видалення ТПВ зі Львова займалися різні владні інституції, зокрема, на початку 2017 року Львів з робочою поїздкою відвідав Прем'єр-Міністр України Володимир Гройсман, який пообіцяв вирішити питання з відведенням земельної ділянки для розміщення полігону ТПВ в одному із районів Львівської області.
Таким чином, через відсутність можливостей у наявних в області полігонів твердих побутових відходів депутати відмовили у прийнятті сміття зі Львова.
Наступними обговорювалися три звернення Держгеонадр України стосовно використання природних ресурсів на території області. Перше з них - про клопотання Державної служби геології та надр України щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки питних підземних вод водозаборів «Червонокозача», «Червона Гребля», «Прогрес», «Військова частина 2750», «Круча», що знаходяться в м.Ніжин Чернігівської області комунального підприємства «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства».
На сьогодні водопостачання м.Ніжин здійснює КП «НУКВГ», водозабір якого складається з 17 експлуатаційних свердловин, що розташовані на 5 водозабірних ділянках на території Ніжинської міської ради.
Використовуються питні підземні води бучацького водоносного горизонту і водоносного горизонту нижньокрейдових відкладів. Експлуатаційні запаси питних підземних вод по водоносному горизонту нижньокрейдових відкладів не затверджувалися. Відповідно до кодексу України про надра, КП «НУКВГ», необхідно отримати спеціальний дозвіл на користування надрами питних підземних вод). Таким чином у результаті обговорення депутати підтримали внесення на розгляд пленарного засідання обласної ради зазначений проект рішення.
Інші два питання «Про клопотання Державної служби геології та надр України щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами з метою створення геологічних територій та об'єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам'ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади тощо) об'єкт вивчення: нафта, газ природний Ведильцівської площі, що знаходиться в Чернігівському районі Чернігівської області ТОВ «НАДРА ЕНЕРГІЯ» та «Про клопотання Державної служби геології та надр України щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ) газу природного, конденсату, нафти Варвинсько-Східно-Озерянської площі, що знаходяться в Срібнянському, Прилуцькому та Варвинському районах Чернігівської області публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» не знайшли підтримки у членів постійної комісії.
Далі народні обранці перейшли до обговорення трьох питань регулювання земельних відносин. Серед них: про надання товариству з обмеженою відповідальністю лікувально-профілактичному закладу «СІММЕД» згоди на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, про надання комунальному підприємству «Ліки України» Чернігівської обласної ради згоди на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки по вул. Івана Мазепи, 55 у м. Чернігові та про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування на території Мохначівської сільської ради Ріпкинського району Любецькому психоневрологічному інтернату.
У ході дискусії члени постійної комісії рекомендували внести проекти рішення з порушених питань на пленарне засідання обласної ради.
Разом з тим депутати розглянули та вирішили прийняти до відома рішення Івано-Франківської обласної ради «Про звернення обласної ради щодо відхилення законопроекту №4010а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис).
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська поліція розшукала зниклий пам’ятний знак та допомогла повернути його на місце: триває розслідування всіх обставин інциденту 13:48
Близько 8-ї ранку 22 березня до поліції надійшло повідомлення про зникнення на проспекті Миру в Чернігові кам’яного пам’ятного знаку, який має історично-культурну цінність.

Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа 13:44
Оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно з колегами Ніжинського райвідділу поліції встановили особи всіх причетних до вбивства 45-річного чоловіка, тіло якого було знайдено на межі Чернігівської та Сумської областей.

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці 13:40
УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік 13:33
22 березня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Козацьке Бобровицької територіальної громади.

Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла 13:28
Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.