Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 15:53:36

На часі – попередження загибелі людей на водних об’єктах та запобігання виникненню пожеж у лісових масивах області

12.05.2012   05:46

Стан готовності обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь від пожеж у весняно-літній період 2012 року та попередження загибелі людей на воді розглянули на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке 11 травня провів перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко.

За інформацією начальника територіального управління МНС України в Чернігівській області Володимира Мухи, за весняно-літній пожежонебезпечний період 2011 року в лісових масивах Чернігівської області виникло 93 пожежі, що на 70 пожеж, або майже на 43 відсотки менше, ніж у попередньому році (163 пожежі). Збитки від лісових пожеж склали 800 тис.грн, у 2010 році – 12,0 тис. грн. Також, у весняно-літній період минулого року виникло 8 пожеж торфу на загальній площі 1,22 га, 1 пожежа на території сільгоспугідь площею 28,0 га та 160 пожеж сухої трави.

З початку 2012 року на території області зареєстровано 86 пожеж сухої трави на площі 147,5 га. З метою попередження пожеж в природних екосистемах розпорядженням голови облдержадміністрації від 23 березня 2012 року № 91 заборонено випалювання сухої рослинності і її залишків. Проте, спалювання сухої рослинності, на жаль, все одно мають місце, створюючи загрозу як лісовим масивам, так і населеним пунктам.

Станом на 1 травня 2012 року на території області виникло 4 лісові пожежі на площі 4,46 га.

Для забезпечення охорони лісів від пожеж в лісгоспах управління створено 22 лісові пожежні станції. Для виявлення пожеж на спостережних вежах працює 11 телевізійних систем спостереження. В поточному році планується встановити ще 7 спостережних систем в Городнянському, Чернігівському, Остерському, Корюківському, Семенівському Новгород-Сіверському і Холминському держлісгоспах.

Недоліком, який характерний для всіх лісокористувачів на території області, за словами Володимира Мухи, є захаращеність лісових масивів та необхідність розчищення шляхів лісогосподарського та протипожежного призначення після зимового періоду. Також лісові масиви потребують облаштування додаткових рекреаційних пунктів, виготовлення і встановлення шлагбаумів.

Не менш актуальним на сьогодні, як відмітив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Рига, є питання попередження загибелі людей на водних об’єктах у весняно-літній період поточного року. У своєму виступі він зокрема, зазначив, що аналіз трагічних випадків на водних об’єктах у 2011 році свідчить, що заходи, які були вжиті з боку обласної державної адміністрації, відповідних обласних структур, райдержадміністрацій та міськвиконкомів щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах у цілому дали позитивні результати, адже вдалося значно зменшити кількість трагічних випадків як у літній період, так і протягом зимового періоду.

У 2011 році на водних об’єктах області загинуло 59 осіб, у тому числі 3 дитини. Найбільша кількість трагічних випадків була зареєстрована у Ріпкинському районі (9), м. Чернігові (7), Козелецькому районі (7), Ічнянському і Менському районах (по - 5), Бахмацькому, Городнянському районах (по -4). У порівнянні з 2010 роком кількість загиблих (за 2010 рік – 95 осіб) зменшилася на 37,9 %. Аналіз причин загибелі людей на водних об’єктах у минулому році свідчить, що переважна більшість нещасних випадків трапилась внаслідок порушення населенням елементарних правил поведінки на воді, купання в необладнаних місцях, де відсутні рятувальні пости та невідомий стан дна водойм.

Значна частина трагічних випадків на водних об’єктах зумовлена недостатнім рівнем організаційної і практичної роботи з боку місцевих органів виконавчої влади та органів самоврядування щодо обладнання пляжів і місць відпочинку на воді та створення та забезпечення функціонування сезонних рятувальних постів і медичних пунктів.

Місцевими органами виконавчої влади було визначено 71 місце масового відпочинку на воді, з яких тільки 25 було обладнано задовільно (35,2%). У місцях масового відпочинку поблизу водних об’єктів було утворено 25 сезонних рятувальних постів, організовано постійне патрулювання представників управління МВС в області, проведено обстеження і очищення дна акваторій 19 пляжів.

Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації розроблена „Програма з охорони життя людей на водних об’єктах у Чернігівській області на 2012-2015 роки”, яка узгоджена з головним фінансовим управлінням передана на розгляд постійних комісій обласної ради. Затвердження Програми і виділення коштів, на думку В’ячеслава Риги, дасть можливість провести превентивні заходи із запобігання загибелі людей на воді та поліпшити стан готовності і ефективність оперативного реагування обласної рятувально-водолазної служби.

Учасники засідання також розглянули та обговорили стан санітарної очистки населених пунктів і міст області, заходи щодо поліпшення експлуатації полігонів твердих побутових відходів. Як зазначалося, на території Чернігівської області для захоронення твердих побутових відходів функціонує 401 полігон та сміттєзвалищ загальною площею 409 га, з яких 63 (15,7%) загальною площею 64,2 га – перевантажені, а 2,9% (площа 11,9 га) - не відповідають нормам екологічної безпеки. У 2011 році на полігонах та звалищах було захоронено 1,240 млн.м3 твердих побутових відходів.

У більшості населених пунктів покращилась робота з виявлення й ліквідації стихійних та несанкціонованих сміттєзвалищ. У 2011 році ліквідовано 1495 несанкціонованих сміттєзвалищ.

Особливе занепокоєння визиває перевантаженість полігонів м. Чернігова та м. Корюківка. На даний час площа під розміщення відходів на полігонах практично вичерпана. У зв'язку з відсутністю альтернативних варіантів їх експлуатація продовжується.

За результатами засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій готується відповідне протокольне доручення.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини